חטיבה 7 חגגה 70
"דורי דורות של גבורה, תהילה וכבוד"

עוצבת "סער מגולן" ציינה 70 שנים להקמתה בעצרת חטיבתית בלטרון. ''אתגרים רבים עוד לפנינו, כנסו לשדרה, קחו הובלה''.

ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ח

עצרת חטיבה 7
עצרת חטיבה 7
צילום: דובר צה"ל

עוצבת "סער מגולן" ציינה 70 שנים להקמתה בעצרת חטיבתית בלטרון שאליה הגיעו חיילי ומפקדי החטיבה לדורותיה.

בימים האחרונים סיירו חיילי החטיבה ברחבי הארץ בעקבות קרבות ומורשת החטיבה, למדו ראו ושמעו ממקור ראשון מלוחמי העבר של עוצבת "סער מגולן".

עצרת ה-70 לחטיבה היא הזדמנות להזכיר ולזכור את המורשת המפוארת של החטיבה, של לוחמיה ונופליה, הסיפורים הרבים והרוח - אלו שבזכותם ובעשייתם החטיבה איתנה כפי שהיא היום.

במסגרת הטקס אלוף פיקוד צפון, יואל סטריק, העניק תעודת הערכה ליעקב ברוסל שיצא לקורס קצינים ולקח חלק באירוע מבצעי בערב ליל הסדר בעת שתפסו גזרה באוגדת עזה. ברוסל זיהה אירוע התקלות עם מחבלים בגזרה סמוכה חבר לכח ונע לעבר האויב, תפעל אירוע הפגין נחישות, יוזמה וחתירה למגע.

"זוהי רוח החטיבה, פלדה גועשת. אנחנו כחיל השריון מוכנים כל הזמן, עם כוח קטלני בידיים, מנהלים שיח בין הלוחמים, ערבות הדדית ועבודת צוות", אמר ברוסל על המעמד.

"ארבעה לוחמים נדרשים כדי לתפעל טנק. ארבעה לוחמים, שאפשר ולא היו נפגשים לעולם ללא השירות בצה"ל. והארבעה הללו הופכים להיות צוות אחד שנדרש לתפעל את אחת ממכונות המלחמה המסוכנות והחזקות ביותר, זאת שהוכיחה עצמה כבר בכל מלחמות ישראל", הצהיר מפקד פיקוד צפון, אלוף יואל סטריק.

"במהלך שעות בכל יום, בטנק המותיר לכל אחד מהם מקום זעיר, הופכים ארבעת אנשי הצוות למשפחה. לכתף תומכת, לחברים הכי טובים. במרוצת השנים מבינים השריונרים כי הם מוכרחים לסמוך האחד על השני כפי שהם סומכים על עצמם ממש. במשך 70 שנותיה של המדינה נלחמו השריונרים של החטיבה תמרנו וסייעו רבות להכרעה ולביטחוננו. בחלקו של כל אחד ואחד מכם נפל כבוד רב להיות חלק מחטיבה 7 ובשם צה"ל כולו אני מצדיע לכם, ולכל לוחמי החטיבה אלה שעמנו היום ואלו שאינם".

"רבבות לוחמים, עומדים כאן היום מעל לזמן ולמקום, מביטים אל שורות שורות, דורי דורות של גבורה, תהילה וכבוד", אמר בנאומו מפקד החטיבה אל"ם רומן גופמן. "אנשי הפלדה, הגועשת והרוגשת. ברוח המורשת ובזיעת המעשה נמשיך לסלול דרך וללכת בה, לבנות מציאות ולהבנות ממנה. אתגרים רבים עוד לפנינו, כנסו לשדרה, קחו הובלה. הלילה אנחנו שוב אנשים אחרים, הלילה בכל מחיר הלילה אנחנו חטיבה 7!"