איתות לפלסטינים דרך הטוויטר

בימים האחרונים סופגים הפלסטינים ביקורת חריפה בחשבון הטוויטר של ג'ייסון גרינבלט, ממנו ומבכירים נוספים בממשל האמריקני.

ניצן קידר , ט' באלול תשע"ח

הציוץ שפרסם גרינבלט הערב
הציוץ שפרסם גרינבלט הערב
צילום: חשבון הטוויטר של ג'ייסון גרינבלט

קמפיין של מסרים לפלסטינים? בימים האחרונים מפרסם השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, שורה של ביקורות נגד הפלסטינים בעזה ובשטחי הרשות.

הערב הוא כתב כי "ארה"ב השקיעה יותר כסף בסיוע לעם הפלסטיני מכל מדינה אחרת בעולם".

על הציוץ בטוויטר שפורסם בעברית, אנגלית וערבית חתומים גם יועצו וחתנו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר, ושגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.

לפני שלושה ימים, במסר שהיה חתום על ידי השלושה, נכתב כי "על חשבונו של העם הפלסטיני, החמאס מנהל מלחמה בת עשרות שנים שפשטה רגל מבחינה מוסרית, ושהוא הפסיד בה מזמן".

יום לפני כן כתבו השלושה כי "הפלסטינים בעזה לכודים במעגל קסמים שבו מנהיגות מושחתת ומלאת שנאה מעוררת סכסוכים שמובילים לצמצום ההזדמנויות וכתוצאה מכך לעוני ולחוסר תקווה".

הקמפיין החל בתגובה יוצאת דופן של הממשל האמריקני למתקפה של אבו מאזן נגד תוכנית השלום של הנשיא טראמפ עליה שוקדים בארה"ב כבר תקופה ארוכה.

שליח הנשיא טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, פרסם ציוץ בעברית, אנגלית וערבית, עליו חתומים גם שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן והיועץ הבכיר ג'ארד קושנר.

"אף אחד לא יהיה שבע רצון לחלוטין מההצעה שלנו, אבל ככה הדברים צריכים להיות כדי להשיג שלום אמיתי. השלום יכול להצליח רק אם הוא מבוסס על המציאות", כתב גרינבלט בחשבון הטוויטר שלו.

הדברים נכתבו לאחר שיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן החריף את התבטאויותיו נגד התוכנית שזכתה לכינוי 'תוכנית המאה' של הנשיא טראמפ.

"אני מבטיח שנסכל כל תוכנית חד צדדית שמנסה באופן מלאכותי להביא לשלום. היינו הראשונים להילחם בתוכנית של טראמפ ונמשיך להיאבק בה ככל יכולתנו. זו לא תוכנית המאה, אלא הסטירה של המאה", דברי אבו מאזן.