ניו יורק: ''להתפלל על החינוך הטהור''

מנהלי מוסדות החינוך בניו יורק קיבלו בסיפוק את הדיווח המסכם של משרד החינוך של העיר ניו יורק.

חיים לב , י' באלול תשע"ח

חרדים. אילוסטרציה
חרדים. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

מנהלי מוסדות החינוך בניו יורק קיבלו בסיפוק את הדיווח המסכם של משרד החינוך של העיר ניו יורק.

הדיווח הינו סיכום של חקירה שערך משרד החינוך על הנעשה במוסדות החינוך החרדים וכן בישיבות.

החקירה נמשכה שלוש שנים והיא החלה בעקבות פניה של פעילי ציבור חוזרים בשאלה נגד החינוך החרדי.

במכתב צוין שהילדים הלומדים במוסדות החרדים מקבלים חינוך שמרני וגדלים בצורה איכותית וטובה.

יו"ר אגודת ישראל בארה"ב הרב חיים דוד צוויבל סיכם את הדו"ח במסיבת עיתונאים מיוחדת ליד בנין עיריית ניו יורק, לצד עו"ד אבי שיק שייצג את אגודת ישראל ואת מוסדות התורה בעיר.

"המכתב מהלל בעיקר את עבודתו של ארגון 'פרל' להוצאת ספרי לימוד מתאימים המאפשרים לילדים ללמוד היטב את לימודי החול בספרים המקובלים על ההשקפה היהודית ומתאימים לתכנית הלימודים הכללית, עובדה המוכיחה שההאשמות של הפעילים המתנגדים לחינוך הינן בלתי נכונות", אמר.

משרד החינוך ציין במכתב כי ב-15 מבין הישיבות הנתונות לא הרשו לחוקרים להיכנס. הם מסבירים כי מדובר בבתי ספר גבוהים ובישיבות קטנות והם שואלים את הרשויות כיצד לנהוג באותם מוסדות.

במסיבת עיתונאים נאמר כי הטענה אינה נכונה. מנגד, הביעו את שמחתם על כך שהדיווח ברובו חיובי וכי הוא מכיר בחוסנו של החינוך החרדי.

"הדיווח אכן חיובי ברובו ומציין את חשיבות העבודה של ארגון 'פרל' בהשקעה בחינוך החרדי ובדאגה לכך שהילדים אכן ילמדו היטב את לימודי החול שגדולי ישראל התירו ללמוד, אך מנגד מתעוררת דאגה מה תענה המדינה על המוסדות האחרים והאם הדבר יפגע בתקציבים", נאמר במסיבת העיתונאים.

"מציתי השנאה כבר ניסו להיתלות בפרצה והם מפיצים את הדבר בעיתונות. נדרשים רחמי שמים גדולים שהחינוך החרדי לא יינזק חלילה. מנהלי מוסדות החינוך בארה"ב מבקשים מהציבור להתפלל על החינוך הטהור ועל כך שהמבקשים להזיק לא יצליחו חלילה לפגוע בציפור נפשו של ציבור יראי ה'", מסרו.