אורי אריאל שכשך רגליים: "בואו לגולן"

שר החקלאות סייר בנחלי דרום רמת הגולן עם מנכ"ל רשות הטבע והגנים והמשנה למנכ''ל משרד הבריאות. ''יש גולן, יש מים, יש נחלים''.

עדו בן פורת , י' באלול תשע"ח

סיור משותף בגולן
סיור משותף בגולן
צילום: יניב כהן - רשות הטבע והגנים

בהלת העכברת: השר אריאל בסיור בגולן

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) סייר היום (שלישי) בנחלי דרום רמת הגולן, יחד עם מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין והמשנה למנכ''ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו.

הסיור התקיים על רקע מחלת העכברת, במטרה לבחון מקרוב את ההשפעות הסביבתיות של הזרמת המים לנחלים ולבחון פתרונות להפחתת הזיהום בחלק מהנחלים בדרום הגולן.

השלושה ניצלו את ההזדמנות לדון בפרטים ובפתרונות תוך רחצה יחד במים הנקיים של בריכת הקצינים באל עלמיין מדרום לבית המכס העליון.

השלושה קראו למטיילים להמשיך לטייל ברמת הגולן ובנחלים ובמעיינות המותרים לרחצה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ורשות הטבע והגנים לגבי הנחלים בהם מותר לרחוץ לעומת אלו שנאסרו לרחצה.

"יחד אנחנו באים לראות איך מתמודדים וגומרים את הסיפור של העכברת", אמר אריאל. ''על כל פנים, סך הכל כרגע משרד הבריאות אסר על כניסה לשישה-שבעה נחלים, צריך להישמע להוראות, אבל בואו לפה, תראו איזה מקום יפה, תסתכלו כמה נעים פה, הטמפרטורות בסדר, רק תביאו אתכם את הקפה כי הפעם לא זכרו", התלוצץ השר.

"חבר'ה, יש גולן, יש מים, יש נחלים. כנסו לאינטרנט, תראו את ההוראות של משרד הבריאות, תעשו חיים. אנחנו בינתיים מטפלים. אנחנו נקווה שמשרד האוצר ייענה לבקשתנו ונוכל לפתור את הבעיה לשנים הבאות. אין עכברת, יש גולן, הכי יפה, בואו לפה", קרא השר אריאל.