נמאס לנו להיות הקורבן של חג הקורבן

חבר מועצת העיר ירושלים מוחה על רעש המסגדים בימי חג הקורבן המוסלמי. "אזלת יד מתמשכת של רשויות החוק".

ערוץ 7 , י' באלול תשע"ח

מואזין
מואזין
צילום: iStock

חבר מועצת העיר ירושלים ויו"ר סיעת מאוחדים, אריה קינג, תוהה מדוע רשויות החוק לא אוכפות את רעש המואזין הצורם במיוחד בימי חג הקורבן המוסלמי.

"הבוקר הוא אחד מהבקרים הרועשים ביותר במשך השנה", מספר קינג. "מהמסגדים עולים רעשים במשך שעות באמצעות מערכות הרמקולים המיושנות של המואזין. קולות מחרישי אוזניים שכבר מהנץ מטרידים בצורה קשה את מנוחתם של תושבי העיר, יהודים ומוסלמים כאחד. אנחנו הקורבן של חג הקורבן".

קינג מדגיש כי "אזלת יד מתמשכת וחוסר רצון של רשויות החוק לטפל אחת ולתמיד בתופעה, מאפשרים את הפגיעה המתמשכת באיכות החיים של תושבי ירושלים. בהיותי יושב ראש ועדת איכות הסביבה דאגתי לכך שבספר התקציב של עיריית ירושלים, יתוקצב הטיפול במערכות השמע שמורכבות על צריחי המסגדים, מתוך מטרה לאפשר שימוש במערכות בצורה מושכלת ומתוכננת.

"הכוונה הייתה להחליף מערכות ישנות בחדשות שאיכות השמע נעימה ונסבלת יותר לאוזן, וכל זאת תוך צמצום שטח הכיסוי של קולות המואזין לתחומי השכונות הערביות בלבד''.

הוא האשים: ''לצערי בעקבות התנהלות כושלת של ראש העיר ניר ברקת ויו"ר ועדת הכספים חגית משה שהביאה להסבת כספים לטובת שיפוץ מבני תרבות בעיר במקום לטפל ברעש המואזין, אנו נמצאים באותו המצב שפוגע באיכות החיים של כולנו".