קרן שירוני מצטרפת לרשימתו של ליאון

המועמד ראשות העיר ירושלים חושף את שמה של הרשימה במסגרתה ירוץ לראשות העיר ולמועצת העיר: ירושלים שלנו.

ערוץ 7 , י' באלול תשע"ח

מקום שלישי. קרן שירוני
מקום שלישי. קרן שירוני
צילום: מאיר אליפור

סיעתו של המועמד לראשות העיר משה ליאון, ממשיכה להתגבש. במקום השלישי, ששוריין לאישה מראש, תוצב קרן שירוני משכונת הר חומה, יו"ר ועד העובדים במשרד לשירותי דת.

סיעתו של ליאון תיקרא מהיום באופן רשמי 'ירושלים שלנו' בראשות משה ליאון והיא צפויה לכלול בין 8 ל- 10 מועמדים.

"שם הרשימה, 'ירושלים שלנו' מייצג את האופן בו רואה משה ליאון את כהונתו כראש עיר ואת תפקידו המיועד כראש עיר – ראש העיר של כולם. ירושלים בכהונתו של משה ליאון תהא ירושלים של כלל תושביה מתוך מחשבה להחזיר את התושב למרכז, ללא הבדל דת, צבע או מין", נמסר ממטה ליאון.

עד כה חשף ליאון שלושה חברים. הראשון, שיוצב במקום השני ועתיד להיות סגן ראש העיר הוא עופר איובי, יו"ר מנהל קהילתי גילה בשש השנים האחרונות. איובי הוא חבר ליכוד מוכר, מוערך ואוהב מאוד בעיר ובתנועת הליכוד. החבר השני שנחשף לפני קצת יותר משבוע, יוצב במקום הרביעי ועתיד להחזיק את תיק הקליטה בעירייה הוא עו"ד יואל בורשטיין ממנהיגי הקהילה הצרפתית בעיר. במקום השלישי תוצב כאמור קרן שירוני, פעילה חברתית בולטת למען נשים ואימהות, יו"ר ועד העובדים במשרד לשירותי דת בשנתיים האחרונות ופעילה בולטת בהסתדרות העובדים הירושלמית. שירוני היא ירושלמית דור שלישי, בת 40, אמא לשני ילדים המתגוררת בשכונת הר חומה שבעיר.

לאחר ההכרזה אמר ליאון, "אני מברך את קרן על הצטרפותה לרשימת 'ירושלים שלנו' שתצעיד את ירושלים בגאון לפסגות אליה ראויה בירת ישראל. כל חברי רשימת ' ירושלים שלנו' נבחרו ועוד ייבחרו מתוך מחשבה ליצור גיוון ייצוגי לכל אוכלוסיות העיר בחמש השנים הבאות עלינו לטובה. קרן שבאה מתוך הסתדרות העובדים ומכירה את צורכי העובדות והעובדים בעיר היא חלק משמעותי וחשוב בפאזל".

יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים דני בונפיל שהכריז על תמיכתו בליאון בירך את שירוני, "אני מברך את קרן שירוני על הצטרפותה לרשימתו של משה ליאון, אני בטוח שקרן תייצג נאמנה את ציבור הנשים ואת ציבור העובדים במועצת העיר, קרן היא פייטרית ואני סמוך ובטוח שרשימתו של משה ליאון התברכה בתוספת חשובה".

שירוני הודתה על השיבוץ, "אני מודה למשה ליאון על ההזדמנות והאמון בי. אני חורטת על דגלי את קידום מעמד האישה בעיר וכמובן את צרכי העובדים והעובדות. אני מגיעה למועצת העיר על מנת לקדם ולהשפיע על נשות העיר והעובדים הירושלמים ובטוחה שתחת משה ליאון ירושלים תעבור מהפכה ותהפוך להיות העיר המובילה בישראל".