הלפרין פרש והפך למנהל הספורטיבי

קפטן הפועל ירושלים בשנים האחרונים תולה את הנעליים אך יישאר בקבוצה. "לא יום פשוט - אבל יום מלא בגאווה".

ניצן קידר , י' באלול תשע"ח

הודיע על פרישה, נשאר בהפועל ירושלים. יותם הלפרין
הודיע על פרישה, נשאר בהפועל ירושלים. יותם הלפרין
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

יותם הלפרין, קפטן הפועל ירושלים בשנים האחרונים ומהשחקנים המובילים בכדורסל הישראלי, הודיע הערב (שלישי) באופן רשמי על פרישתו ממשחק פעיל בגיל 34.

הלפרין לא עוזב את המועדון ובמקביל להודעת הפרישה נמסר כי ימונה למנהל הספורטיבי של הפועל ירושלים.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה הקבוצה סיפר הלפרין: "לפני 26 שנה התחלתי לעשות משהו שחשבתי שהוא יהיה התחביב שלי לחיים. היום אני אומר לעצמי שמזל שההורים שלי הקשיבו לילד בכיתה ג' שרק רצה לשחק כדורסל".

"זה לא יום פשוט, לא יום קשה אבל יום מוזר ומלא בגאווה", הוא הוסיף, "העולם שלנו הספורטאים מלא בעליות ומורדות. אני בטוח שכל מי שפורש אחרי משהו שהוא עשה במשך 26 שנה, שואל את עצמו מה היה קורה אם היה עושה דברים אחרת. בלב שלם אני יכול להגיד שלא הייתי מחליף אפילו רגע אחד במסע הזה. השנים רצו מהר מאוד, מנבחרת הקדטים והעתודה ועד היום. הכרתי אנשים נהדרים שאולי לא הייתי מכיר אם לא הייתי מגיע לענף".

הוא סיפר כיצד הגיע לקבוצה. "כשגיא הראל אמר לי לבוא לירושלים כדי לעשות משהו גדול, חשבתי 'מה המשוגע הזה רוצה ממני'. מהר מאוד התחיל החלום. חמש השנים שלי בהפועל ירושלים הפכו אותי לבן אדם אחר. אני לא אחד שנוח לו לקבל כל כך הרבה אהבה ולהיות במרכז. חשוב לי שיהיה לכולם ברור: רציתי להמשיך לשחק עוד טיפה, אבל לצערי הפציעות שאני סוחב איתי כבר תקופה ארוכה לא מאפשרות את זה. הגוף אומר שזה מספיק לו. אני רוצה להגיד תודה ובזה אני אסיים: תודה לכל החברים שלי בקבוצות, תודה לכל המאמנים שדחפו אותי, תודה לתקשורת ותודה כמובן לאוהדים".

בעל הקבוצה, אייל חומסקי, דיבר בהתרגשות על הלפרין. "כמעט בא לי לבכות, אבל אני אתאפק. זה רגע מרגש ומכונן בהפועל ירושלים. אנחנו כל הזמן אומרים שאנחנו קבוצה אחרת ואין בן אדם שיכול לבטא את 'האחרת' הזה יותר מיותם. עברנו תקופה עם הרבה מתח, כי כמו שיותם אמר, זה משהו שקרה לו בצורה שהוא לא רצה אותה. זה בעצם הקדים את זמנו. התפללנו שיותם יהיה איתנו. אני רוצה לדבר על יותם כאיזושהי אגדה, גם במגרש וגם מחוצה לו. זה הדבר הכי משמעותי שבונה את הפועל ירושלים להרבה מאוד שנים קדימה".

"אנחנו גם רוצים תמיד לנצח ולזכות לאליפויות, זו רגל אחת שאנחנו לא מוותרים עליה. מהצד השני, יש פה קהילה, ארגון ואופי. שתי ההנפות של צלחת האליפות של יותם, אני לא חושב שיש בעולם קבוצה שרגע לפני ההנפה, הקפטן עוצר ומדבר על אוהדי הקבוצה שאינם. אין לזה תחליף. אנחנו חיים במדינה משוגעת עם המון שכול ובעיות ובעצם הפועל ירושלים זה הרבה מעבר לכדורסל. זה משהו שמשאיר בחיים ברגעים הכי קשים ועל זה אני רוצה להודות לך, יותם", סיכם חומסקי.

מנכ"ל הקבוצה, גיא הראל, הוסיף כי "כשהתחלנו לדבר על היום שאחרי, אמרתי ליותם שהוא הרוויח את הזכות לבחור את התפקיד הבא שלו בהפועל ירושלים וכל מה שהוא יבחר אנחנו נאמץ. יותם יהיה המנהל הספורטיבי של הפועל ירושלים, זה תפקיד מאוד נפוץ באירופה. מדובר בדמות שמנהלת את כל תחום הכדורסל במועדון ביחד עם המאמן. יותם פה להרבה שנים, זה לא יהיה משהו קצר טווח. יותם הוא אחד ממוחות הכדורסל הגדולים באירופה, יהיה פה תהליך בריא וטוב בשיתוף פעולה עם המאמן. מערך הסקאוטינג יהיה בריכוזו ויהיה לו גם חלק פעיל במחלקת הנוער. הוא יהיה דמות הכדורסל של הפועל 'בנק יהב' ירושלים".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il