הרב אלבז: רצו 'לחטוף' את אבוטבול

במהלך עצרת התעוררות שיבח חבר מועצת חכמי התורה את ראש העיר אבוטבול וגילה כי היו שרצו להעביר את אבוטבול לכהן בעיר אחרת

בן שאול , י' באלול תשע"ח

שבחים לראש העיר. הרב אלבז
שבחים לראש העיר. הרב אלבז
צילום: דוברות עיריית בית שמש

מאות השתתפו השבוע בעצרת התעוררות לרגל ימי הסליחות בהיכל בית המדרש 'ממזרח שמש' בקריה החרדית בבית שמש, בראשותו של חבר מועצת חכמי התורה הרב ראובן אלבז ראש ישיבת אור החיים.

העצרת נערכה ביוזמת המועצה הדתית בית שמש בראשות הרב יהודה מהדיזדה, לזכרו של מזכיר המועצה הדתית הרב שלמה קקון ז"ל שנפטר לפני כשבועיים.

במהלך העצרת סיפר ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול על התנופה התורנית בעיר ואמר כי "זו המהפכה האמיתית, להחדיר את התורה גם לבעלי הבתים, לא רק לבני הישיבות".

הרב ראובן אלבז שיבח את ראש העיר אבוטבול על פועלו למען העיר, ואמר "אני מכיר את בית שמש כבר קרוב ל-50 שנה, בימים שבקושי הייתה כאן עיר, ותראו איזה מהפכה הוא הביא לעיר, שכונות על גבי שכונות, הוא דואג לכל התושבים, וכל פעם שאני מגיע לעיר אני נחשף לעוד פינות חן, ככרות יפים, רחובות חדשים, גינות ופארקים, העיר הזאת השתנתה בזכותו".

בדבריו גילה כי היו שרצו להעביר את אבוטבול לכהן בעיר אחרת. "תדעו שרוצים לחטוף אותו מבית שמש דברו עליו גדולות, ואילולא שהייתי נלחם היו לוקחים אותו למקום אחר, כי ב"ה תראו את הפעולות שהוא עושה למען התורה בבית שמש, מה שהוא עושה למען בניין העיר בית שמש, ודווקא בגלל זה אני אומר לכם התורה תתמוך בעדו ויעלה מעלה מעלה ויצליח".