זעם בארה"ב: מסתנן רצח סטודנטית

הנשיא טראמפ קישר בין רצח מולי טיבטס למדיניות ההגירה וקרא להצביע לרפובליקנים בנובמבר.

גיא כהן , י"א באלול תשע"ח

הנאשם ברצח מולי טיבטס
הנאשם ברצח מולי טיבטס
צילום: משטרת אייווה

מסתנן ממקסיקו מואשם ברצח סטודנטית אמריקנית בת 20 בשם מולי טיבטס, שהיתה בגדר נעדרת מאז 18 ביולי.

גופתה של טיבטס נמצאה אתמול (שלישי) בשדה תירס במדינת איווה, לא רחוק מהעיירה ברוקלין בה התגוררה.

הנאשם ברצח הוא קריסטיאן בתנה ריברה, בן 24, אשר שוהה באופן בלתי חוקי באזור נפת פוושייק בשנים האחרונות והוא זה שהוביל את המשטרה אל הגופה.

ריברה, שמשתף פעולה באופן מלא עם חוקריו, הואשם אתמול ברצח ממדרגה ראשונה. לדברי המשטרה, הוא ניגש אל טיבטס כשהיא רצה ריצה ספורטיבית, ותקף אותה כאשר איימה לקרוא למשטרה.

לדברי החוקר הממשלתי ריק ראן, ריברה סיפר שעקב אחרי טיבטס כשראה אותה רצה, ואז חווה "בלק אאוט" – מעין ערפול חושי שאין לו זיכרון ממנו. "איני יכול לומר משהו לגבי המניע", אמר ראן לעתונאים. "אני רק יכול לומר לכם שהוא עקב אחריה, כנראה נמשך אליה באותו יום, ומסיבה כלשהי החליט לחטוף אותה".

המקרה מושך תשומת לב ציבורית גדולה ומקבל סיקור נרחב, במיוחד בכלי תקשורת שמרניים, אשר רואים בעניין ההגירה הבלתי חוקית נושא פוליטי מרכזי. לאחר המעצר אמר הנשיא, דונלד טראמפ, בכנס תומכים במערב וירג'יניה, שהפשע "כלל לא צריך היה להתרחש".

"שמעתם היום על המסתנן שנכנס למרבה הצער ממקסיקו", אמר לקהל. "וראיתם מה קרה לאישה המדהימה, היפהפיה הזו". טראמפ קרא להצביע עבור מועמדים רפובליקניים בבחירות לקונגרס בנובמבר, כדי שאפשר יהיה לחזק את החוקים הנוגעים להגירה לארה"ב.