עוגנים כלכליים לבית שמש

רשות מקרקעי ישראל פרסמה מכרז על שטחי מסחר ומשרדים בשכונת המע"ר בבית שמש. אבוטבול: העירייה צריכה עוגנים כלכליים לשרת את הציבור

חיים לב , י"א באלול תשע"ח

אתר בנייה בבית שמש
אתר בנייה בבית שמש
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

אחרי תקופה ארוכה שרשות מקרקעי ישראל פרסמה בבית שמש רק שטחי מגורים, פורסם בחודש האחרון מכרז גדול על שטחי מסחר ומשרדים בשכונת המע"ר ברמת בית שמש.

מדובר במתחם שכבר יצאו בו בעבר מספר מכרזים, וכעת פורסם מכרז גדול במיוחד העומד על כ-20 אלף מ"ר.

ההחלטה לשחרר את המכרז הגדול היא יוזמה של ראש העיר משה אבוטבול, שדחק באנשי משרד האוצר לשחרר את המע"ר למכרז.

"לא יתכן שמשווקים רק דירות בבית שמש, העירייה צריכה גם עוגנים כלכליים בכדי לשרת את הציבור, והמע"ר יכול לתת תנופה גדולה לבית שמש ולחזק את קופת העירייה", אמר.

מע"ר בית שמש כבר נמצא בתוכניות מתקדמות שנים רבות. בשנים האחרונות נערכו בו שינויים מתבקשים והתאמות לאופי השכונות שמסביב. בין השינויים שנעשו היה להפוך את הקניון למקום פתוח עם שדרה גדולה באמצע והתאמות נוספות.

המכרז החדש של רמ"י התקבל בבית שמש בשמחה רבה, ובעירייה רואים בכך ברכה גדולה לעיר.

ראש העיר משה אבוטבול אמר כי "הקמת מתחם של 20 דונם של מסחר ומשרדים, זו עוגן כלכלי חשוב ביותר עבור קופת העירייה, ומדובר במשאב חשוב לתשלומי ארנונה לקופת העירייה, לצד כמובן שיפור חיי המסחר בעיר".

בימים האחרונים גם נערך סיור קבלנים בעיר, בו השתתפו לצד ראש העיר משה אבוטבול ואגף ההנדסה של העיריה גם משה מרחביה מנהל מחוז ירושלים במשרד השיכון, ונציגי רמ"י. בסיור שנערך בשטח ראו הקבלנים את המתחם המדובר ואת האופציות הרבות שניתן להפיק ממנו.