רפאל מרחיבה את פעילותה באוסטרליה

החברה תספק טילי "ספייק" דור 5 לצבא היבשה האוסטרלי במסגרת תכנית ההצטיידות היבשתית שלו.

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ח

טילי ספייק
טילי ספייק
צילום: רפאל

שרת ההגנה האוסטרלית מאריס פיין ושר התעשיות הביטחוניות של אוסטרליה כריסטופר פיין, הכריזו היום (רביעי) כי חברת רפאל הישראלית נבחרה ע"י משרד ההגנה האוסטרלי לספק לצבא היבשה של אוסטרליה טילי נ"ט מתקדמים מדגם "ספייק LR2".

הטיל ישולב במשגר ייעודי על גבי רכבי BOXER של חברת ריינמטל, שנבחרו לשמש את צבא אוסטרליה כחלק ממכרז מקדים. טילי הספייק המיועדים לאוסטרליה ייוצרו על-ידי חברת VRA. אוסטרליה היא המדינה הזרה השנייה שרוכשת את הטיל החדש של רפאל, בנוסף לצה"ל.

שרת ההגנה האוסטרלית אמרה כי "טילי הספייק הם טילי הנ"ט המונחים הטובים ביותר עבור רכבי הבוקסר. הם יעניקו לבוקסר את הטווחים והקטלניות הנדרשים בכדי להילחם ולנצח בשדה הקרב".

מנכ"ל רפאל, יואב הר-אבן, הוסיף כי "הבחירה של אוסטרליה בטילי הספייק המתקדמים של רפאל מהווה צעד משמעותי וחשוב עבור רפאל בשוק הביטחוני האוסטרלי. הטיל החדש נותן מענה לאתגרי שדה הקרב המודרני ופיתוחו הוא פרי ניסיונה העשיר של רפאל בתחום הטילאות על סוגיה השונים, יכולות ההנדסה המתקדמות של החברה וכן שיתוף הפעולה של רפאל עם צה"ל ועם צבאות בחו"ל העושים שימוש במערכות אלה".

טילי "ספייק", הנמצאים בשימוש מבצעי נרחב על-ידי צה"ל וצבאות רבים בעולם, הנם טילי חימוש מונחה מדויק, הניתנים לשיגור ממגוון פלטפורמות מוסקות, יבשתיות, אוויריות וימיות, לטווחים של עד 30 ק"מ. עד היום מכרה רפאל למעלה מ-30,000 טילים ממשפחת "ספייק" ל-30 מדינות. לאחרונה זכתה רפאל בחוזה לייצור ולאספקת כ-1,000 טילי "גיל-2" עבור צה"ל.