1,000 יחידות דיור חדשות אושרו ביו"ש

כמחצית מתוך היחידות שאושרו ייבנו בשטח המועצה האזורית שומרון. ראש מועצת שומרון: "זה לא מספיק"

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ח

בנייה ביו"ש
בנייה ביו"ש
צילום: מירי צחי

מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי אישרה היום (רביעי) את בנייתן של למעלה מאלף יחידות דיור בכל רחבי יהודה ושומרון.

כמעט מחצית מיחידות הדיור, כ-436, מצויות בשטח המועצה האזורית שומרון. 108 יחידות לבנייה מיידית אושרו בנופים, מספר יחידות הצפוי להגדיל את הישוב היושב בשמורת הטבע נחל קנה בלמעלה מחמישים אחוזים כמו כן אושרו לבנייה מיידית 166 יחידות דיור בישוב צופים תוכנית שתוכננה לפני כעשרים שנים, 128 יחידות דיור אושרו בישוב ברקן וכן 96 יחידות אושרו להפקדה בקריית נטפים.

עם זאת, ראש המועצה יוסי דגן אינו ממהר לחגוג. "אנחנו שמחים על כל בית נוסף בשומרון, אולם צריך לומר את האמת. מאות יחידות דיור לא מספיקות לאזור שהמהווה 12% ממדינת ישראל, ובו ביקושים של אלפים אם לא מעבר לכך בכל שנה".

"חצי מליון בני אדם ביו"ש לא יכולים להסתפק באישור אלף יחידות דיור זה דבר שברור לכל בר דעת. אנחנו מצפים מהממשלה להעלות הילוך, להפסיק לחשוש ממה יגידו מעבר לים, ולקדם את האיזור היפהפה הזה היושב בלב המדינה ויש לו חשיבות אסטרטגית והיסטורית שברורה לכולם", מוסיף דגן.

נציין כי בין היתר, תאשר מועצת התכנון העליונה בנייה של 400 יחידות דיור חדשות בישוב אדם, בעקבות הפיגוע בו נרצח יותם עובדיה הי"ד.

מועצת יש"ע הביעה אכזבה קשה, "מדובר בכמות דלה ובמספר יחידות הדיור הקטן ביותר שאושר בשנה וחצי האחרונות. בוועדות הקודמות מספר אישורי הבנייה עמדו על בין 2,000 ל-3,000 יחידות דיור, שגם הם היו מעטות יחסית להיקפי האישורים בכל הארץ שעומדים על עשרות אלפי יחידות דיור.

דווקא ממשלה לאומית לא צריכה לצמצם בנייה, אלא להרחיב. אנו קוראים לראש הממשלה להסיר את המגבלות והחסמים ולהנחות על בניה רחבה בכל רחבי יהודה ושומרון, כמו בשאר חלקי הארץ. הדבר ניתן נדרש וצריך להיעשות עוד היום".