טראמפ עוקץ: מחפשים עורך דין?

"ממליץ מאוד שלא לשכור את שירותיו של מייקל כהן", צייץ הנשיא. "לאובמה היו הפרות גדולות של מימון קמפיינים והן הוסדרו בקלות".

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ח

מייקל כהן
מייקל כהן
צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף את עורך דינו לשעבר מייקל כהן, שחתם על הסדר טיעון במסגרת חקירת המעורבות הרוסית בבחירות 2016.

"אם מישהו מחפש עורך דין טוב, הייתי ממליץ מאוד שלא לשכור את שירותיו של מייקל כהן", צייץ טראמפ בטוויטר.

נשיא ארה"ב הגיב גם להרשעת מנהל קמפיין הבחירות שלו, פול מנפורט, בהונאת מס. "אני מרגיש רע מאוד עבור פול מנפורט ומשפחתו הנהדרת. 'הצדק' לקח תיק מסים בן 12 שנה, בין השאר, הטיל לחץ כבד עליו, ושלא כמו מייקל כהן הוא סירב 'להישבר' – להמציא סיפורים כדי לקבל 'עסקה'. כמה כבוד לאיש אמיץ!".

בהמשך צייץ טראמפ "מייקל כהן הודה בשני סעיפי הפרה של הכללים הנוגעים למימון קמפיין בחירות – סעיפי הפרה שכלל אינם עבירה. לנשיא אובמה היו הפרות גדולות של מימון קמפיינים והן הוסדרו בקלות".

על מנפורט כתב הנשיא: "בנוגע לרבים מהסעיפים בתיק מנפורט, עשרה במספר, אפילו לא הצליחו להגיע להכרעה. ציד מכשפות!".

כזכור, עו"ד מייקל כהן הודה אתמול כי טראמפ הורה לו לשלם דמי שתיקה לשתי נשים כדי שלא יספרו על יחסים שניהלו לכאורה עם טראמפ.

כהן, שנחשב בעבר לאיש סודו של הנשיא האמריקני, הודה בבית המשפט גם בהונאת מס וצפוי לרצות עונש מאסר של שלוש עד חמש שנים.

החקירה נגד כהן החלה במסגרת חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ב-2016. החוקרים מקווים שכהן ימסור מידע שיוכיח שיתוף פעולה בין הקמפיין של טראמפ לגורמים בקרמלין. נדגיש כי הנשיא טראמפ מכחיש כל תיאום עם מוסקבה בתקופת הבחירות לנשיאות.