גורמים בלשכת נתניהו:
לא סביר לחסום את איילון באמצע השבוע

ראש הממשלה לא מגבה את החלטת שר התחבורה ישראל כץ לבטל עבודות שתוכננו בשבת. השר כץ: העבודות יידחו בחצי שנה.

ניצן קידר , י"א באלול תשע"ח

גשר יהודית
גשר יהודית
צילום: חן אדריכלים

גורמים בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחסו הערב (רביעי) להחלטת שר התחבורה ישראל כץ לבטל עבודות שתוכננו בשבת לשם הקמת "גשר יהודית" מעל נתיבי איילון.

"לא סביר שיעצרו את נתיבי איילון באמצע השבוע", אמרו הגורמים.

החלטת השר כץ לבטל את העבודות בשבת התקבלה לבקשת הסיעות החרדיות ש"ס ויהדות התורה. שר התחבורה הודיע כי העבודות יידחו בחצי שנה.

"אני לא אתן לחסום את נתיבי איילון לא באמצע השבוע ולא בסוף השבוע בשביל גשר הולכי רגל", אמר כץ בראיון לחדשות 2. ''הנחיתי לעשות עבודת מחקר שתבדוק איך אפשר לעשות את העבודות במהלך הלילה. אם אי אפשר יהיה לבצע בשעות הלילה, העבודות יידחו בחצי שנה''.

ראש העיר תל אביב רון חולדאי איים לעתור לבג''ץ נגד השר כץ, ״לא ניתן להקים את גשר יהודית בעבודת לילה. מדובר בהחלטה מקצועית שנעשתה לאחר בדיקה מעמיקה ויסודית של חברת נתיבי איילון, חברה ממשלתית השייכת במלואה למשרד התחבורה, שבדקה את כל האפשרויות והגיעה למסקנה כי עבודה מסוג זו בלילות לא רק שתשבית את נתיבי איילון, אלא גם את רכבת ישראל ולמעשה תביא לקטסטרופה תחבורתית".

חולדאי הוסיף "יתרה מכך, לא ניתן לבצע את העבודה בטווח שעות של עבודת לילה. העמדת 3 המנופים בפני עצמה היא פעולה שלוקחת שעות ארוכות. ולכן, מאחר שמדובר בהחלטה שנלקחה באופן מקצועי ואושרה על ידי משטרת ישראל, משרד התחבורה ושר העבודה והרווחה חיים כץ, אין מנוס מלהבין שההחלטה של השר כ"ץ היא פוליטית גרידא ותוצאותיה הן נזק אדיר לאזרחי המדינה בכלל ולתושבי תל אביב יפו בפרט''.