בשבע מהדורה דיגיטלית

בזמנכם החופשי

"חיים שניתנו במתנה, צריכים לעשות בהם משהו, הם לא ניתנו סתם כך", נוהג לומר הרב חיים דרוקמן שקיבל את חייו במתנה ארבע פעמים

, י"ב באלול תשע"ח

הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן
צילום: הלל מאיר/TPS

הרב דרוקמן, נער ניצול שואה שבגר והיה לאחד ממנהיגי הציונות הדתית. סיפור חייו, המאגד בתוכו את סיפורה של הציונות הדתית כולה, יוצא לאור בספר 'הנני' פרי עטו של אלישיב רייכנר. ידיעות ספרים.

***

מכירים את ספרי השאלות והתשובות? אז 'לוקופדיה האנציקלופדיה המשוגעת של הכול' עושה את זה, רק קצת אחרת. היא תסביר לכם למה שוטרים ברומניה לומדים בלט ומה יקרה אם תקפצו ראש לבריכת מטבעות. מאות עובדות אזוטריות ומעניינות על פרטים לא חשובים, עם איורים משגעים. יצרו: אור רייכרט ורעות גולדובסקי. סלע מאיר.

***

בית אבי-חי שבירושלים מתרגש עם הילדים העולים לכיתה א' והוריהם. בימים שלישי עד חמישי האחרונים של החופשה הגדולה יתקיים הפנינג חגיגי ובו סדנאות יצירה, שיעור מצחיק במיוחד, יריד פעילויות ומפגשים מוזיקליים עם ספרים וסופרים. הכול כדי שיהיה הכי כיפי ומשמח. פרטים באתר בית אבי-חי.

***

פינת ה(כמעט) חינם האחרונה לחופשה זאת:

מוזיאון ישראל בירושלים, דגם ירושלים והמקדש בימי הבית השני, היכל הספר וסביבם תערוכות חדשות במגוון נושאים. ללא תשלום לילדים באוגוסט, את כרטיסי המבוגרים כדאי לרכוש במבצעי כרטיסי האשראי. נעים, מחכים וממוזג.