בשבע מהדורה דיגיטלית

על מי אסור להתנפל

התוכנית 'אופירה וברקו' שמשודרת בקשת 12 מעולם לא הצטיינה בלשון נקייה, בעידון יתר או בנימוס מינימלי.

חגית רוזנבאום , י"ב באלול תשע"ח

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ'
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ'
צילום מסך

צמד המגישים, ובעיקר כדורגלן העבר אייל ברקוביץ', לא חוסכים את שבט לשונם גם מול מרואיינים שטרחו והגיעו לאולפן, בסגנון שלעיתים קרובות חוצה את גבול גסות הרוח.

עד היום איש בהנהלת קשת 12 לא חשב לנזוף במגישים, להעיר להם או לנער אותם, ולדרוש מהם לנהוג בהגינות ובדרך ארץ לפחות מול המצלמות. כנראה שלמישהו היה נוח מאוד עם הסגנון הזה, שאולי מביא רייטינג ואולי לא, אבל בכל אופן נחשב כלגיטימי בעיני ההנהלה.

עד התוכנית ששודרה בשבוע שעבר. אז קפצו האחראים בקשת וגילו לפתע שברקוביץ' לא מצטיין בסגנון אלגנטי במיוחד. למרבה הפלא, ההתבטאות שעוררה את חמתם לא הייתה כשהוא מתנפל למשל על ח"כ סמוטריץ', אלא דווקא על כמה משפטים שאמר בגנות הח"כים הערבים. ברקוביץ' ציין כי מבחינתו הם מרואיינים לא רצויים בתוכניתו, וכינה אותם "סוסים טרויאנים", "שונאי ישראל" ו"מחבלים שיושבים בכנסת". זאת בתגובה לסירובם להגיע לאולפן קודם לכן. בקשת מיהרו להשעות את שידור התוכנית לשבוע הקרוב, וכמובן דאגו לפרסם את התנצלותם של ברקוביץ' ושל הזכיינית.

לא ניכנס לשאלה האם הגדרותיו של ברקוביץ' לח"כים הערבים הן בגדר עובדות ולא השמצות. מה שבטוח, הזכיינית בעלת השם הצבעוני חשפה לנו מהי צביעות במיטבה.