אישום נגד מחבל שתיכנן פיגוע דקירה

סלימאן קפישה, תושב חברון, מואשם שתיכנן לדקור יהודי חובש כיפה בירושלים, אך נתפס לפני שהצליח לבצע את זממו.

ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ח

סכין (אילוסטרציה)
סכין (אילוסטרציה)
צילום: iStock

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה בצהריים (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד סלימאן קפישה, בן 26 תושב חברון, בגין עבירות של הכנה למעשה טרור של רצח, כניסה לישראל שלא כדין והחזקת סכין.

על פי כתב האישום, בתחילת חודש אוגוסט החליט הנאשם לבצע פיגוע התאבדות ממניע לאומני בעיר העתיקה בירושלים, בו התכוון להרוג יהודי חובש כיפה.

לצורך כך הוא הצטייד בסכין מתקפל בעלת להב מתקבע באורך כ-10 ס"מ ובמיכל גז פלפל, כאשר כוונתו הייתה לאתר קרבן מתאים, להתיז עליו תחילה גז פלפל, ולדקור אותו בצווארו או בגבו כשהוא אינו יכול להתגונן.

מכתב האישום עולה עוד כי ב-8 באוגוסט יצא הנאשם מחברון לכיוון ירושלים כשבידו שקית ובה בגדים להחלפה, בה החביא את הסכין ואת מיכל הגז המדמיע. בטרם יצא לדרכו החזיר הנאשם לאחיו את מכשיר הטלפון הנייד ששאל ממנו וזרק את כרטיס הסים לפח, זאת כדי שלא ניתן יהיה לאתרו.

עוד מתברר כי הנאשם נסע מחברון לכיוון הכפר א-זעים, שם נכנס לישראל דרך פרצה בגדר. לאחר מכן עלה על מונית לכיוון העיר העתיקה בירושלים. בסמוך לשעה 21:00 הגיע הנאשם לעיר העתיקה, שם שוטט במשך כשעתיים, כשהוא מחזיק בידו את שקית הניילון וחיפש שעת כושר וקרבן מתאים לביצוע תכניתו.

לאחר כשעתיים של הליכה ברחובות העיר העתיקה, החליט הנאשם לדחות את ביצוע הפיגוע למחרת, וחיפש מקום ללון בו במהלך הלילה. הוא עורר את חשדם של שוטרים שעמדו בסמוך וניסה להימלט מהם. לאחר מרדף הוא נעצר ונתפס עליו הסכין.