''הדורס הסתבך מאוד''

עו"ד חיים שטנגר מעריך שהנהג שדרס את אילון שלו לא יקבל פחות מעשר שנים בכלא, "זה סיפור קלאסי של שיבוש ראיות".

בני טוקר , י"ב באלול תשע"ח

אילון שלו-אמסלם
אילון שלו-אמסלם
צילום: באדיבות המשפחה

עו"ד ד"ר חיים שטנגר מתייחס בערוץ 7 לכתב האישום בגין הריגה שהוגש היום (חמישי) נגד הנהג אליהו בר-זכאי (23) מירושלים, שבחודש שעבר דרס למוות את הנער אילון שלו-אמסלם ופצע את חברו.

בר זכאי מואשם גם בחבלה חמורה, נהיגה בשכרות, הדחה בחקירה, שיבוש מהלכי משפט וניסיון להשמדת ראיה.

שטנגר מעריך שהנהג הדורס לא יקבל פחות מעשר שנים בכלא, "כתב האישום וחומר הראיות נחשף עכשיו פעם ראשונה ואני מקווה שהוא לא ינוהל בתקשורת אלא באולם בית המשפט. הדורס הסתבך מאוד זה שיבוש הליכי ראיות קלאסי והשמדת ראיות כמו הניסיון למחיקת האפליקציה, ניסיון ההקאה ועוד".

לדבריו, ניסיון להטות תוצאת בדיקה לשכרות הוא חמור. "שכרות זה מאוד פשוט לוקחים ינשוף ואם אתה משחק אותה אז בסוף עושים גם בדיקת דם ומי שמסרב לבדיקת דם זה כמו הודאה שאתה שיכור. לכן יש כאן שכרות וכמובן הריגה שהיא בת דודה של רצח".

"יש היום הקלה גדולה מאוד בענישה וזו טעות, אם אדם לא ישן בלילה או אדם שיכור הולך ונוהג זה כמו אדם שמשחק באקדח רולטה. מה מצפה אדם שנוסע כשהוא שיכור? תראה מה קרה כאן, ילד צעיר נהרג וחברו נפצע. אתה עולה על אוטו שיכור - מה אתה מצפה? שהאוטו ינהג נהיגה אוטונומית? אתה כמו רוצח. אני משער שהוא לא יצא בפחות מעשר שנים, זה כמובן בהנחה שהעובדות והפרטים נכונים".