מפקירים את הלוחמים שלנו

רן כרמי בוזגלו: מדוע דווקא שופטים חובשי כיפה החמירו את דינו של לוחם מג"ב בן דרי? זו סתירת לחי לכל הלוחמים לדורותיהם.

בני טוקר , י"ב באלול תשע"ח

הלוחם בן דרי עם עורך דינו ציון אמיר
הלוחם בן דרי עם עורך דינו ציון אמיר
צילום: ארגון חוננו

פעיל הימין רן כרמי בוזגלו תוקף בערוץ 7 את החלטת בית המשפט העליון בתחילת השבוע להכפיל את עונשו של לוחם מג"ב בן דרי שהורשע בגרימת מותו ברשלנות של פלסטיני במהלך הפרות סדר באזור הכפר ביתוניא ביום הנכבה.

לדברי כרמי בוזגלו, "בן הסכים לעסקת הטיעון והודה בגרימת מוות ברשלנות כאשר הם היו משוכנעים שהוא יצא זכאי. הם רצו לשים סוף לסאגה הזאת אך מסתבר שאותה פרקליטות שהציעה את עסקת הטיעון היא זו שדרשה להחמיר בעונש.

''כמי שמכיר את הסיפור לעומק זו שערורייה שמפקירים את הלוחמים שלנו שמוכנים לשלם בחייהם כדי להגן עלינו וחוטפים עונשים כבדים. מה מצפים? שלוחם מג"ב בזמן אירוע יפרוק את כל המחסניות שלו לוודא שאין שם כדור חי?".

כרמי בוזגלו תמה מדוע דווקא שני שופטים חובשי כיפה, השופטים מינץ וסולברג, הם אלה שהטו את הכף לחובתו של דרי, "השופט אלרון קבע שאין להחמיר בעונש ודווקא שני השופטים האחרים מינץ וסולברג הם אלה שקיבלו את עמדת הפרקליטות להחמיר בעונשו של בן, זו סתירת לחי לכל הלוחמים לדורותיהם".

לדבריו החמרת עונשו של בן דרי נוגדת כל הגיון, "זה מוזר מאוד, בן דרי הוא שוטר שהואשם שכדור חי השתחל למחסניתו והרג את המתפרע, הרי לא מדובר כאן בנער מהצופים אלא במיידי אבנים, השוטרים קיבלו את הציוד שלהם בנשקיה, הם לא חיילים, הם לא ממלאים את המחסניות שלהם, אז איך אפשר לצפות משוטר שמוקפץ לאירוע מבצעי לפרוק את כל המחסניות ולטעון אותן מחדש כדי לוודא שאין שם כדור חי? זו שערורייה נבזית ממדרגה ראשונה".