כחלון מצפצף על "חוק הנכבה"

שרת התרבות מירי רגב דורשת משר האוצר להפעיל את סמכותו ולהטיל סנקציות על תיאטרון יפו. "מחדלם של אנשי משרדך זועק לשמיים".

עדו בן פורת , י"ב באלול תשע"ח

משה כחלון
משה כחלון
Photo by Meir Vaknin/Flash90

שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) פנתה היום (חמישי) במכתב תקיף אל שר האוצר משה כחלון (כולנו) בדרישה להטיל סנקציות כלכליות על תיאטרון יפו בעקבות ''חוק הנכבה'' המסמיך את שר האוצר לגרוע תקציבים ממוסדות המקבלים מימון ממשלתי.

תיאטרון יפו אירח כנס תמיכה במשוררת הפלסטינית דארין טאטור שהורשעה בהסתה לאלימות ובתמיכה בארגון טרור בעקבות פרסומיה בפייסבוק, ונידונה לחמישה חודשי מאסר. בנוסף, התיאטרון אירח את המופע "מחברות מהכלא" שבו הוקראו מכתבים של מחבלים כלואים.

''אני פונה אליך לנוכח אזלת היד וגרירת הרגליים של אנשיך", כותבת השרה רגב לכחלון במכתב שהגיע לידי ערוץ 7.

רגב מגלה כי בדצמבר 2017 התכנס צוות מקצועי בראשות מנכ"ל משרד האוצר ובהשתתפות מנכ"ל משרד התרבות ונציג משרד המשפטים הממונה על יישומו של חוק הנכבה.

"עד עצם היום הזה, לא התקבל כל פרוטוקול רשמי מהתכנסות זו, כמו גם לא התקבלו כל החלטות להמלצות לגבי הפניות דנן. מעבר לכך, באותה התכנסות נדרשה השלמת מידע ופרטים ממשרדך, אך אלו לא הועברו כלל לא למשרד המשפטים ולא למשרדי", מתארת רגב במכתבה.

מירי רגב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרת התרבות מבקשת להשלים את כל הפרטים הנדרשים כדי להפעיל את מנגנון ההפחתה בחוק הנכבה. "צר לי כי עלי לפנות אליך פעם אחר פעם כדי שחוק הנכבה לא יישאר אות מתה אלא ייושם בפועל. מחדלם של אנשי משרדך זועק לשמיים ואני מקווה כי תורה להם להקיץ משנתם בנושא חשוב זה.

"לא ייתכן שבמות ציבוריות נתמכות יהפכו לגיס חמישי מכספיהם של משלמי המיסים בישראל", חתמה רגב את מכתבה לכחלון.

שי גליק מארגון ''בצלמו'' מסר בתגובה, ''הגיע הזמן לסיים עם תיאטרון האבסורד ולהטיל מיידית קנס על תיאטרון יפו. כספי ציבור לא יגיעו לעידוד טרור''.