רמי קלינשטיין: לומד גמרא ואוכל כשר

''יש משהו מיוחד בהופעות לפני קהילות דתיות. האהבה שלהן לאומן היא מדהימה'', העיד הזמר האהוב. "אני קשוב לבחור ברסלבי שמהמם אותי".

עוזי ברוך , י"ב באלול תשע"ח

רמי קלינשטיין
רמי קלינשטיין
צילום: משה שי, פלאש 90

הזמר והיוצר רמי קלינשטיין סיפר בראיון לערוץ 12 רשת, במלאת 30 שנות מוזיקה, על ההתקרבות האישית שלו למסורת היהודית בשנים האחרונות.

''אני מניח תפילין, קורא גמרא, יש שם מין חלק נורא ידידותי למשתמש", הסביר קלינשטיין, ''זה שיעור גמרא יומי שאני לומד אחרי התפילין ואני קשוב לאיזה בחור ברסלבי שמדבר וזה מהמם אותי''.

''אני אוכל כשר, אנחנו בארץ קצת סגורים על כל מיני דברים מסוימים איך דתי צריך להיות", הוסיף הזמר וציין כי לפעמים הוא מתפלל בבית כנסת בליל שבת.

כאשר נשאל האם כיום הוא מחובר למוסיקה של יונתן רזאל יותר מאשר למוקי, השיב קלינשטיין כי ''יש משהו מאוד מיוחד בהופעות לפני הקהילות עם הגוון הדתי, מצד אחד יש להן דעות שלפעמים אנחנו יכולים להתווכח עליהן וזה מותר להתווכח, אבל מבחינת האהבה שלהן לאומן זה משהו מדהים, באמת משהו מדהים''.

קלינשטיין התייחס גם לביקורת שספג מהשמאל הקיצוני לאחר הופעתו במערת המכפלה במלאת יובל שנים לשחרור יהודה ושומרון.

''העניין של מה שאתה מאמין בו ומה שאתה עושה אלה דברים שלא צריכים להיכנס לתוך העניין של המוסיקה", אמר. ''אני לא רוצה להיות כלי לא לצד הזה ולא לצד הזה, אני רוצה לעשות את הדברים שאני מאמין בהם''.