הילדים נסעו בלי חגורה, האבא נעצר

בית המשפט שחרר ממעצר גבר חרדי שהסיע את ילדיו ברכב כשהם יושבים בלי כסאות בטיחות. האיש סירב להזדהות בפני השוטר שעצר אותו.

ערוץ 7 , י"ג באלול תשע"ח

פעוט ברכב
פעוט ברכב
צילום: ISTOCK

בית משפט השלום בירושלים שחרר ממעצר גבר חרדי שנעצר אתמול (חמישי) לאחר שהסיע את ילדיו ברכב כשהם יושבים בלי חגורת בטיחות וללא כסאות הגבהה.

האירוע התרחש בשכונת רמות בירושלים. האיש נעצר לאחר שסירב להזדהות בפני השוטר שעצר אותו ואף ניסה להימלט. השוטר החליט לעצור אותו תוך שימוש בכוח ולהביאו לחקירה.

המשטרה טענה כי הצעיר הפריע לשוטר במילוי תפקידו וביקשה להטיל עליו מעצר בית של חמישה ימים והפקדה כספית, אלא שעורך דינו איתמר בן גביר הציג לבית המשפט סרטון בו מתועד האירוע וטען כי דווקא השוטר הוא זה שצריך להישלח למעצר בית.

עורך הדין בן גביר טען כי לא היתה שום עילה למעצרו של החרדי וכי מדובר בבקשת סרק. "התקשתי להבין מדוע מלכתחילה הצעיר הובא לבית המשפט", תהתה השופטת ג'ויה שפירא ושחררה את הצעיר ללא כל ערבות.

"צפיתי בסרטון ואכן החשוד נראה מתנגד לעיכוב, אך לא נראה נוקט באלימות כלפי השוטר, ודאי לא אלימות המצדיקה שימוש בגז מדמיע. לא ברורה לי עילת המעצר ולא מצאתי שקיימת הצדקה למעצר בית", אמרה השופטת.

עו"ד בן גביר מסר בתגובה ''עולם הפוך ראינו. במדינה מתוקנת מי שהיה צריך להיות מובא היום לביהמ''ש הוא השוטר שהתעלל בצעיר החרדי לעיני רעייתו וילדיו הקטנים שעד עכשיו ממררים בבכי.

''מדובר בצעיר שאיבד את אביו ואחיו בפיגוע טרור והשוטר התנהל בצורה חסרת לב ורגש ובניגוד לחוק ותוך שכרון כוח. השלב הבא הוא תביעה אזרחית. יידע כל שוטר שמתעלל באזרח שיש דין ויש דיין והוא עתיד למצוא עצמו על ספסל הנאשמים והנתבעים", אמר בן גביר.

ממשטרת ישראל נמסר: ''לצערנו, הסרטון בכתבה הנו חלקי ומציג את האירוע באופן שחוטא לאמת ולנסיבות המקרה כפי שאירעו.

''מדובר באדם שנהג ברכבו הפרטי תוך שהוא מסכן ממשית את חיי משפחתו בכך שילדיו הפעוטים (בן שנה ובן שלוש) ישבו במושב האחורי כשהם ללא חגורת בטיחות וללא כסאות הגבהה.

''השוטר ביקש מהנהג לעצור בצד הדרך על מנת למנוע המשך נסיעתו וסיכון בני משפחתו אך הנהג בחר שלא לציית להוראותיו של השוטר והמשיך בנסיעתו. כעבור זמן מה עצר הנהג והחל לגדף ולתקוף את השוטר כל זאת תוך שהוא מסרב להזדהות.

''לבסוף, השוטר הודיע לו שהוא מעוכב אך החשוד המשיך בסירובו לשתף פעולה תוך שהוא מנסה להימלט מהמקום. השוטר נאלץ להשתמש בכוח סביר על מנת לעצור את החשוד ולהביאו לחקירה.

''משטרת ישראל תמשיך לפעול למען ביטחונו ושלומו של הציבור בכל מקום ובכל עת, לבטח במקום בו נשקפת סכנה לחיי אדם ונדרשת בה אכיפה מחמירה ובלתי מתפשרת''.