להגדיל הכנסות לעסק באמצעות אתר מרהיב

שיווק אינטרנטי: עצמתה והשפעתה העצומה של רשת האינטרנט מובן מדוע שיווק אינטרנטי כמעט תנאי הכרחי להצלחת עסקים

בשיתוף EZpoint , י"ג באלול תשע"ח

קניות באינטרנט
קניות באינטרנט
צילום: ISTOCK
בהינתן מרכזיותה, עצמתה והשפעתה העצומה של רשת האינטרנט מובן מדוע שיווק אינטרנטי כמעט תנאי הכרחי להצלחת עסקים, לרבות כאלה ששמם עובר מפה לאוזן אבל מתפשט מהר יותר באמצעות האינטרנט.

בניית אתר תדמית לא רק השקעה הכרחית- היא בעיקר השקה כדאית, מועילה ומשתלמת. אתר תדמיתי הוא הפנים של העסק- חלון הראווה שלו, כרטיס הביקור. אתר כזה מושך גולשים להאריך את משך שהייתם בו יותר מאשר שניות אחדות. אתר מושך עין מעורר תנועה, מניע לפעולה. הוא מעניין ומסקרן.

אתר מרהיב- חלון הראווה של העסק ותעודת הזהות שלו

שיווק אינטרנטי המבוסס, בעיקרו, על אתר תדמיתי הוא עצמתי ואפקטיבי. תדמית של עסק היא המהות שלו בעיני הגולשים. הלימה והשלמה בין המהות לצורה, בין האופן לתוכן, בין תכני האתר ובין עיצובו מהווה מכפיל כוח ותועלת בכלל ומההיבט השיווקי בפרט. בעל מקצוע בתחום שיווק באינטרנט עשוי למקסם את הפוטנציאל השיווקי שלו באמצעות חשיפת מספר רב לאין שיעור של גולשים.

מיתוג העסק באמצעות עיצוב האתר שלו

העיצוב אינו רק החזות של המותג. הוא חלק בלתי נפרד מזהותו וממהותו. מכאן נובעת חשיבות עיצוב אתר המדגיש את ערכי המותג, את הליבה העסקית שלו, את הערך המוסף שלו וכמובן- את ייחודו, הבאה לידי ביטוי בעיצוב.

שיווק אינטרנטי יעיל מחייב יצירת אתר דינמי, משתנה, מתעדכן, מחדש ומתחדש, המציע תכנים מעניינים, הנותן מענה לצרכים ולרצונות הגולשים, כדי שייהפכו לצרכנים. האתר התדמיתי לא נועד רק להתייפייף לעיני הגולשים ולשאת חן בעיניהם, אלא לעורר את סקרנותם ובשורה התחתונה- למכור להם את המוצר או את השירות.

אתר בכלל ואתר תדמיתי בפרט צריך להיות מותאם למנוע החיפוש הגדול והחשוב- גוגל. על מנת לבסס אותו בתודעת הגולשים ובזיכרונם חשוב לקדם אותו, לפחות בשבועות ואף בחודשים הראשונים לעלייתו לאוויר באמצעות קידום ממומן מרוכז, ממוקד ומושכל. גם קידום אורגני של האתר חשוב ביותר ולכן מומלץ להפקיד את מלאכת קידומו בידי אנשי מקצוע מנוסים.

אתר מרהיב מושך גולשים - תוכן מעניים ומועיל משאיר אותם בו

המשפט "הבל היופי ושקר החן" - אולי מתאים לבני אדם, אבל לא לאתרי אינטרנט שיווקיים שרוצים להגדיל את המכירות וההכנסות לעסק. היופי והחן חשובים ומשפיעים, במיוחד בעולם של תדמיות ומותגים ורושם חיצוני (העולם שבו אנו חיים ופועלים). עיצוב אתר מרהיב, שובה עין, המגרה ומעודד ליהנות מעיצובו צריך לתת גם מענה מעבר לרושם הראשוני, החשוב כשלעצמו. תוכן שנותן לגולש תחושה כי הוא נמצא באתר שבו ימצא את מבוקשו ובו ימולאו צרכיו הוא תוכן מנצח.

שיווק אינטרנטי שבו נחשף אתר תדמיתי מרהיב מגביר את הסיכוי להגדלת הכנסות באופן הפשוט והברור ביותר: ככל שעולה מספר הגולשים הנחשפים למותג שלכם, סביר כי חלק שיילך ויגדל בהדרגה (אולי אף במהירות) ייהפכו ללקוחות וירכשו את המוצר או השירות שאתם מציעים.

כותב המאמר: אלירן צרפתי, מנכ"ל ובעלים של חברת EZpoint, בעל 10 שנות ניסיון בעיצוב, הקמת אתרי תדמית ושיווק דיגיטלי למגוון רחב של לקוחות בשוק הישראלי