בעקבות התאונה הקטלנית: כיכר בצומת

התאונה הקשה שבה נהרג אריאל דרסינובר ז"ל הביאה לאישור התקציב להקמת כיכר בצומת המסוכן של הכניסה לברוכין. ההקמה תארך כשנתיים.

חזקי ברוך , ט"ו באלול תשע"ח

זירת התאונה, סמוך לכניסה לברוכין
זירת התאונה, סמוך לכניסה לברוכין
צילום: TPS

משרד התחבורה אישר את הקמתה של כיכר בצומת הכניסה לישוב ברוכין שבשומרון, שבה נהרג לפני כשלושה שבועות וחצי הצעיר אריאל דרסינובר ז"ל בתאונת דרכים קשה.

האישור התקבל בעקבות דיון שנערך בנושא בועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בראשות ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) אשר עסק בצורך לתכנן ולהקים כיכר בצומת המסוכן, על מנת למנוע פגיעות נוספות בעוברים בכביש.

בעקבות הדיון, משרד התחבורה אישר את הקמת הכיכר. ההקמה צפויה להימשך כשנתיים. לפי הסיכום, הצומת יוגדר כמוקד סיכון ויוקם בו כיכר. ההסכמה הושגה גם על דעת מנכ"ל חברת נתיבי ישראל. לוח הזמנים עליו סוכם הוא - גמר תכנון הכיכר הוא עד סוף השנה האזרחית הבאה, והכיכר עצמה תוקם עד 2020. עד להקמת הכיכר, יתווספו לצומת מרכיבי בטיחות זמניים אחרים.

אריאל דרסינובר הגיע ליישוב שבשומרון על מנת להתקבל ללימודים במכינה חדשה שהוקמה שם ותיפתח בשנת הלימודים הקרובה. בצומת הכניסה לברוכין הוא נפגע ממשאית וכעבור מספר שעות נקבע מותו בבית החולים בילינסון.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), אמר, "צומת ברוכין ידועה שאירעו בה מספר תאונות, עקב יציאה בשיפוע חד וללא ראות מהיישוב לכביש הראשי. דרוש שם סידור של נתיבי הכניסה והיציאה מן היישוב".

עוד הוסיף יוגב כי הוא העלה בפני משרד התחבורה דרישה לפיה הצומת יוגדר כמוקד סיכון, "כבישי יו"ש אמנם מקודמים בשנים האחרונות, אך נותרו מאחור ביחס לכבישי שאר מדינת ישראל".

יוגב שיבח את משפחת דרסינובר, "הכרתי את המשפחה, שיחד עם כאבה על אובדן בנה המוכשר אריאל ז"ל, עושה כל מאמץ על מנת שבמשרד התחבורה יבינו שאסור שייגדעו שם עוד חיים".