צפו: אומן נערכת לקליטת ההמונים

עסקני חסידות ברסלב באומן נערכים לקליטת ההמונים לקראת הגעת המוני המתפללים בראש השנה

מיכל לוי , ט"ו באלול תשע"ח

אומן
אומן
צילום: חדשות 24

לקראת הגעת המוני המתפללים לאומן שבאוקראינה כדי להתפלל בראש השנה בציונו של רבי נחמן מברסלב זצ"ל, נערכים עסקני החסידות לקליטת ההמונים.

בחברת הנסיעות 'אומן אקספרס' הפעילה באוקראינה בבעלות יהודית במהלך כל ימות השנה השלימו אף הם את ההיערכות לתגבור מערך הנסיעות משדות התעופה באוקראינה ברכבים ובאוטובוסים חדישים וממוזגים שמאפשרים נסיעה לאומן ולקברי הצדיקים באוקראינה.

כמו כן באיחוד ברסלב באומן, בארגון ה'שומרים'-אומן, ובארגון 'איחוד הצלה' נערכים לקראת הגעת הרבבות. מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף אומן בסיוע רופאים פרמדיקים וחובשים שמגיעים מישראל וארה"ב יפעלו במשמרות סביב השעון למתן מענה מהיר ומיידי לכל אירוע רפואי.

נתי אוסטרי מנהל מבצע האבטחה מטעם איחוד הצלה באומן ראש השנה מסר כי "מוקד החירום הבינלאומי של איחוד הצלה במספר מקומי באוקראינה 063-800-1221 יתוגבר לקבלת מקרי חירום 24 שעות ביממה. בכדי להזניק מיידית את כונני איחוד הצלה אומן ומתנדבי איחוד הצלה שמגיעים לאומן מישראל וארה"ב". עוד אמר כי "המוקד פעיל גם בשבת ובחג על פי ההלכה"

"בשיתוף פעולה של חברת הנסיעות אומן אקספרס עם איחוד הצלה אומן, ומרפאת אומן הממוקמת במתחם הקלויז' של איחוד ברסלב באומן יפונו נפגעים במידת הצורך במסוקים לבתי החולים בקייב או אודסה. חברות הביטוח יממנו את עלות הפינוי במסוק במקרי חירום ולכן חשוב ראוי ומומלץ לעשות ביטוח רפואי לחו"ל לפני הטיסה בכדי למנוע עגמת נפש רבה והוצאות מרובות", הוסיף.