רפורמת תחבורה: מה יעשו ילדים?

יוסי סעידוב מארגון '15 דקות' קורא למשרד התחבורה לאפשר לנוסעים לרכוש כרטיסי נסיעה גם במזומן. "חרדים, ערבים וילדים עלולים להיתקע"

בני טוקר , ט"ז באלול תשע"ח

ארכיון
ארכיון
מאיר סלע

בארגון '15 דקות', ארגון צרכני תחבורה ציבורית, מברכים על הרפורמה בירושלים שבמסגרתה יוכלו הנוסעים מעתה ואילך להשתמש רק בכרטיסי רב קו טעונים ולא יתאפשר יותר לקנות כרטיסים במזומן אצל הנהג, אך מאידך קוראים למשרד התחבורה להציב מאות מכשירים שיקבלו גם מזומן ולא רק כרטיסי אשראי.

יוסי סעידוב, מראשי הארגון, אומר לערוץ 7 כי הרפורמה טעונה מקצה שיפורים, "בגדול מדובר במהלך חיובי במסגרתו הנהגים לא יצטרכו יותר להיות קופאים שמתעסקים עם עודף או להיות מודיעין אלא הם יתעסקו אך רק בנסיעה שתהפוך למהירה יותר.

''אבל מהצד השני משרד התחבורה מבטל כאן את האפשרות של תשלום במזומן ולא נותן חלופות לנוסעים שעד היום יכלו לרכוש במזומן ומעכשיו לא יכולים לעשות זאת. במקום מאות נהגים שעד היום יכולנו לרכוש אצלם כרטיסים היום אנחנו מקבלים עשרות מכונות שרובן לא מקבלות מזומן וחלקם לא נותן עודף".

בדבריו מציין סעידוב כי ירושלים היא עיר ענייה יחסית ולא לכולם יש כרטיסי אשראי, "יש כאן חרדים וילדים ולא כולם זמינים לכרטיס אשראי, אז רבים עלולים להיתקע בלי אפשרות לנסוע. ככה לא עושים רפורמה, ככה לא מעודדים נוסעים להשתמש בתחבורה ציבורית. אנחנו רוצים פתרון שיאפשר לטעון את הרב קו גם במזומן במרבית התחנות בירושלים".