״חרפה וחתרנות״

חברי כנסת מהרשימה המשותפת מתכננים מהלך נגד חוק הלאום שיביך את ישראל, עוד לפני העצרת הכללית בחודש הבא.

ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ח

בניין האו"ם
בניין האו"ם
צילום: אייסטוק

חברי הכנסת של הרשימה המשותפת מתכננים מהלך באו"ם נגד חוק הלאום וישראל, כך דווח הערב (שני) בחדשות 2.

על פי הדיווח, מספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת לצד השגריר הפלסטיני ריאד מנסור ובכירים פלסטינים נוספים, מנסים להוביל להצעת גינוי שתביך את ישראל בחודש הבא - עוד לפני פתיחת העצרת הכללית והגעת כל המנהיגים לניו יורק, כולל ראש הממשלה נתניהו.

דיפלומטים ישראליים עודכנו שחברי כנסת מהרשימה המשותפת נפגשו עם בכירים באו"ם, ביניהם תת מזכל האו"ם לעניינים פוליטיים. הח"כים הציגו חוק הלאום וטענו כי הוא "מזכיר את חוקי האפרטהייד".

בכירים באו"ם עדכנו את שגריר ישראל שם, דני דנון, וביקשו את התייחסותו כנציג ישראל. הדיפלומטיה הישראלית החלה לפעול בשילוב עם שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי, כדי לבלום את המהלך.

בירושלים מעריכים כי המהלך של חברי הכנסת הערבים עשוי להגיע לכדי דיון והצבעה ומנסים כעת לנהל נגדו קרב מאסף.

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, הגיב לפרסום. "שוב ח״כים בכנסת ישראל חותרים תחת המדינה. חברי הכנסת מהרשימה המשותפת שמקבלים משכורת מהמדינה וזוכים לכל הכלים הפרלמנטריים, עוד מעיזים להכפיש את שמנו בעולם".

"מי שמשתף פעולה עם הרשות הפלסטינית נגד ישראל צריך לשאול עצמו אם מקומו בפרלמנט הפלסטיני או הישראלי", כתב אדלשטיין בחשבון הטוויטר שלו.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד אמר כי "פניית הח״כים הערבים לאו״ם היא חרפה וחתרנות. בשום מקום אחר חברי פרלמנט לא פועלים ככה נגד המדינה שלהם".