"להמשיך את תנופת הבנייה בכל הכוח"

שר החינוך, נפתלי בנט, השתתף בהרמת כוסית עם ראשי מועצת יש"ע. "השיח השתנה משתי מדינות להחלת ריבונות".

חזקי ברוך , ט"ו באלול תשע"ח

השר בנט עם ראשי מועצת יש"ע
השר בנט עם ראשי מועצת יש"ע
צילום: מירי צחי

שר החינוך, נפתלי בנט, השתתף היום (ראשון) בהרמת כוסית של מועצת יש''ע לקראת ראש השנה ופתיחת שנת הלימודים.

באירוע השתתפו ראשי הרשויות ביהודה ושומרון. השר התעניין במצב הרשויות וביקש לשמוע אודות תחום החינוך, לצד מצב הבנייה באזור.

"תושבי יהודה ושומרון בונים את הארץ ומגשימים הלכה למעשה את חזון הציונות. ההתיישבות נמצאת בתנופת בנייה ועלינו להמשיך אותה בכל הכוח. לשמחתי, בשנים האחרונות הצלחנו לשנות את השיח משתי מדינות להחלת ריבונות, זו התקדמות וצריך להתמיד בכך", אמר בנט.

הוא התייחס גם לנושא החינוך ואמר, "אני שר החינוך של כל ילדי ישראל, גם של התלמיד בטירה וגם של התלמיד בגוש עציון. חילונים, דתיים, יהודים, ערבים - אני שר החינוך של כולם, ולא אתן שתהיה אפליה כלפי אף תלמיד. אם תהיה אפליה כלפי תלמידים ביהודה ושומרון אני אלחם בזה. לשמחתי, הפער כאן מצטמצם ויש פחות נשירה ואני גאה בכם על כך".

יו''ר מועצת יש''ע, חננאל דורני, סיפר על פעילות המועצה. "אתה בוודאי זוכר שדרכך הציבורית החלה פה במועצת יש''ע ואתה תמיד תהיה חבר שלנו. לאחרונה התחלנו תהליך אסטרטגי, שעיקרו שני דברים: החלת הריבונות ביהודה ושומרון והגעה למעל מיליון תושבים. דברים אלה דורשים תשתיות רבות שכעת אנו מתחילים לקדם בתחבורה, בחשמל, בגז, בכלכלה, במים ובהגנת הסביבה. בשם כל עם ישראל, אני רוצה להודות לך על העבודה החשובה במשך כל השנה למען ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".

בסיום האירוע העניקו יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני ומ''מ מנכ''ל מועצת יש''ע יגאל דילמוני שי לשר החינוך - תנ"ך מהודר, מעוטר בהקדשה אישית המונח על מעמד מיוחד.

באירוע נטלו חלק יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני, ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, ראש מועצה אזורית בנימין אבי רואה, ראש מועצה אזורית גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצה אזורית מגילות ים המלח אריה כהן, ראש מועצה מקומית קרית ארבע מלאכי לוינגר, ראש מועצה מקומית בית אל שי אלון, ראש מועצה מקומית אלפי מנשה שלמה קטן, ראש מועצה מקומית אלקנה אסף מינצר, ראש מועצה מקומית הר אדר חן פיליפוביץ', ומ''מ מנכ''ל מועצת יש''ע יגאל דילמוני.