גולדין: לא הסדרה, הטפשה

משפחתו של הדר גולדין יחד עם חברי כנסת חנכו את 'מיצג הכומתות' במחאה על אי השבת גופות הבנים, ארבע שנים לאחר תום 'צוק איתן'.

יוני קמפינסקי , ט"ו באלול תשע"ח

מותחת ביקורת. לאה גולדין
מותחת ביקורת. לאה גולדין
צילום: יוני קמפינסקי

"אם הדר היה בנכם - הוא כבר היה פה"

עשרות אנשים הגיעו אחר הצהריים (ראשון) לגינת שרונה כדי לחנוך את מיצג הכומתות של 'מסדר הדר' לציון ארבע שנים שעברו מתום מבצע צוק איתן ללא שהושבו גופותיהם של סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול הי"ד.

באירוע השתתפו שר הביטחון לשעבר, ח"כ עמיר פרץ וח"כ אורן חזן.

אימו של הדר, ד"ר לאה גולדין, התייחסה למגעים שמנהלת ממשלת ישראל מול חמאס. "מקבלי ההחלטות לא רוצים לקבל החלטות ועוסקים במכבסות מילים. אנחנו לא קוראים לזה הסדרה, אלא קוראים לזה הטפשה. ואנחנו לא טיפשים".

היא פנתה גם אישית אל ראש הממשלה ורעייתו. "ראש הממשלה ושרי הקבינט תפסיקו להיכנע לחמאס ותחזירו את הבנים הביתה. ביבי ושרה נתניהו: אם הדר היה הבן שלכם - הוא כבר מזמן היה פה ולא היינו צריכים להמתין 1,460 ימים", הצהירה גולדין.

שר הביטחון לשעבר, ח״כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), אמר כי "משפחות גולדין ושאול מנהלות את אחד המאבקים ההירואיים שהיו במדינת ישראל. המשפחות מנהלות מאבק על הערכים הבסיסים של מדינת ישראל וצה״ל".

"יכולתה של מדינת ישראל להמשיך ולשלוח את חייליה אל המלחמה תלויה באיך ומתי ייגמר המאבק הזה. ממשלה שמקבלת את הזכות לשלוח את בנינו למלחמה, מוטלת עליה חובה להחזירם הביתה. אם הברית הזו, בין המשפחות שהפקידו את בניהם לבין ממשלת ישראל מהימין או מהשמאל, תישבר - יישבר אחד הדברים הערכיים והמשמעותיים ביכולתה של מדינת ישראל להגן על ביטחונה. בכל הסדר, הסדרה, הסכם או הודנה - הבנים חייבים להיות חלק בלתי נפרד מהתוצאה, לא מהדיון, לא מהדיבורים, אלא מהתוצאה", דברי פרץ.

ח"כ אורן חזן (הליכוד) מתח ביקורת על שר הביטחון. "מי שיושב בקומה ה-14 במשרד הביטחון ממולנו ולא מקשיב - הבעיה היא שלו ולא שלנו.מי שאשם במציאות הזו היא ממשלת ישראל. 1,460 יום שעברו, שרים באו והלכו, אבל הדר ואורון עדיין נמצאים בעזה. למה אנו נמצאים מול ממשלה אטומה? שר הביטחון שלא יודע לעסוק בביטחון, לא עושה את עבודתו, צריך להחליפו".

שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד סיכם, "״המנהיגות שלנו מוליכה אותנו שולל כבר ארבע שנים. רה״מ שהוציא את החיילים לקרב חייב להחזיר אותם. הסדרה היא מילה מומצאת כדי שיחשבו שיש סדר. אין סדר, אין הבנות. יש מלחמה ויש הפסקת אש. מי שלא מביא חיילים מתים לא יביא חיילים חיים".