המכללות הצבאיות יוקמו בהר הצופים

מועצת עיריית ירושלים החליטה כי יש להקים את המכללות בשכונת הר הצופים ולא בקריית יובל.

ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ח

דב קלמנוביץ'
דב קלמנוביץ'
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

מועצת עיריית ירושלים החליטה הערב (ראשון) כי יש להקים את המכללות הצבאיות בהר הצופים ולא בשכנות קרית היובל.

תחילת הסיפור לפני מספר שנים כאשר התקבלה החלטה בצה"ל להעביר את המכללות הצבאיות ואת הפו"מ (פיתוח ומחקר) מגלילות לירושלים. "עם קבלת ההחלטה בצה"ל", מסביר המשנה לראש עיריית ירושלים (מאוחדים) דב קלמנוביץ', "עיריית ירושלים הקצתה שטח למכללות הצבאיות באזור הר הצופים. עם זאת, בעקבות לחץ אמריקאי בתקופת ממשל אובמה, ההחלטה השתנתה והוחלט שהמכללות יוקמו בשכונת קריית יובל בסמוך ליער ירושלים. אנחנו מתנגדים להחלטה וסוברים שיש חשיבות לאומית שהמכללות יוקמו בהר הצופים, דבר המעיד על איחודה של ירושלים. אני שמח שהמהלך שהובלתי בשם סיעת מאוחדים נושאת פרי. את ירושלים מאחדים במעשים", ציין קלמנוביץ'.

יו"ר סיעת 'מאוחדים', אריה קינג, הוסיף: "אני גאה במהלך שהובלנו במועצת העיר. מדובר בהתערבות בוטה של האמריקאים בעידן ממשל אובמה. למיקום המכללות הצבאיות בהר הצופים ישנה אמירה לאומית ברורה, לפיה אנחנו הריבון בירושלים. בנוסף, הקמת המכללות בקריית יובל תגרור פגיעה קשה בסביבה וכריתת עצים משטח יער ירושלים. הגיע העת לומר בקול ברור: 'ירושלים המאוחדת היא בירתה של מדינת ישראל על כל חלקיה'".

בשבוע שעבר, יצא האלוף גרשון הכהן, מפקד המכללות הצבאיות לשעבר לסיור בירושלים בליווי חברי מועצת העיר, קינג וקלמנוביץ'. במהלך הסיור הביע הכהן את התנגדותו להעברת המכללות לקרית יובל ולהתערבות אמריקאית בסוגיה. "שינוי מיקום המכללות הצבאיות מהר הצופים לקרית יובל מהווה כניעה לתכתיבים ואינטרסים בין לאומיים שלא עולים בקנה אחד עם האינטרסים של מדינת ישראל".