מחוברים לחיים: המסע של משפחת קופפר

בסדרה חדשה בערוץ 7 מספרים בני משפחה על המסע שהחל עם הגידול שהתגלה בגופו של דרור בן החמש וחצי.

בשיתוף "עזר מציון" , י"ח באלול תשע"ח

דרור קופפר ואמו מיכל
דרור קופפר ואמו מיכל
צילום: באדיבות המשפחה

מחוברים לחיים - פרק 1 - הגילוי

קצת לפני חג השבועות האחרון נפלה בשורה קשה על משפחת קופפר: דרור בן החמש וחצי חולה במחלת הסרטן.

בסדרת סרטונים בערוץ 7 יספרו בני המשפחה על המסע שעברו מרגע גילוי המחלה ועד היום. הסדרה משודרת במסגרת קמפיין "לא משאירים אף אחד במלחמה הזאת לבד" של עמותת "עזר מציון".

לחצו כאן כדי לתרום ולתמוך

מיכל קופפר, אמו של דרור, מספרת בפרק הראשון "הכל התחיל מנפיחות חשודה באזור ובהתחלה ראינו את זה וחשבנו שאולי זה מהאופניים או מאיזה פצע".

בשלב הזה ההורים לא מתייחסים לנפיחות בצורה חריגה. "אחרי שבועיים אנחנו הולכים לרופאה היישובית והיא אומרת שכדאי לבדוק ושלחה אותנו לאולטרסאונד. עשינו אולטרסאונד וחשבנו שאנחנו ממשיכים לשגרה הרגילה שלנו. באותו ערב אחרי שהרדמנו את הילדים קיבלנו טלפון מהרופאה והיא אומרת שהיא רוצה לבוא לדבר איתנו. זה כבר היה נשמע לנו מוזר", אומרת האם.

מיכל ממשיכה ומתארת כיצד לצד החששות הגדולים ישנה גם אמונה גדולה, "אחרי חצי שעה היא באה ויושבת איתנו ואומרת שבתוצאות זה נראה שיש משהו שצריך לבדוק. היא אמרה שלא צריך להיות בלחץ ולנסוע הערב למיון אבל מחר בבוקר להגיע לשניידר.

"כאן הסיפור מתחיל, סיפור שבהתחלה הוא עם הרבה חוסר ידיעה והרבה התמודדות זוגית ומשפחתית כשאתה לא יודע לקראת מה אתה הולך, עם הרבה אמונה ותפילות והמון חיזוקים של המשפחה והחברים מסביב שיהיה טוב. אנחנו לא יודעים מה זה אבל יהיה טוב".

בשלב הראשון הוחלט להוציא את הגידול בניתוח ולבדוק אותו, "אנחנו נכנסים למיון ומשם עוברים למחלקה האורולוגית, פוגשים שם את הרופא המקסים ד"ר בן מאיר, שאומר לנו שצריך ניתוח להוציא את הגידול ורק אחרי שנוציא את הגידול נדע מה זה".

הביקור בבית החולים והבשורה מגיעים ביום חמישי שלפני שבת המחוברת לחג שבועות, "קבענו שבאסרו חג שבועות אנחנו מגיעים לניתוח להוצאת הגידול ואנחנו מתחילים לדבר עם המשפחה ולהסביר ואומרים שאנחנו מאמינים שזה גידול שפיר ושזו רק מהמורה במסע חיינו.

"לאט לאט אנחנו גם מספרים לחברים שאנחנו לקראת ניתוח. חג שבועות עובר עלינו בהרבה מתח, לא אכלנו הרבה, גם לא ישנו הרבה, כל הזמן הבטן מתערבבת. קצת עולה המילה סרטן אבל אנחנו לא לגמרי 'משאירים' אותה למעלה".

לאורך כל דבריה שבה מיכל ומזכירה את התמיכה והעזרה שהיא מקבלת מהמשפחה, הקהילה והחברים, "הגענו לניתוח גם מתחילים לפרסם לעם ישראל. מרגישים המון תפילות, המון חיזוקים מהמשפחה, הקהילה והחברים שמחבקים ונמצאים איתנו".

גם אחרי הניתוח המשיכה משפחת קופפר לשמור על אופטימיות, "דרור התאושש מהניתוח, הוא היה מקסים וחיכינו לתוצאות וחזרנו לשגרה לכמה ימים. בין לבין הייתה לנו שבת משפחתית שבה הכל מתנהל כרגיל ואנחנו אומרים בטוח הכל טוב והכל כרגיל".

בסופו של דבר הגיעה שיחת הטלפון ממנה הם חששו, "אחרי עשרה ימים קיבלנו טלפון מהמחלקה האונקולוגית ומזמינים אותנו למפגש ראשון ופה כבר די ברור שאם מתקשרים מהמחלקה האונקולוגית אז זה כנראה זה אונקולוגי, אבל עדיין אנחנו מחכים בחוץ לרופאה ואומרים בליבנו 'מי יודע אולי עוד יש רק טוב בסיפור הזה'. והנה: הרבה טוב".