לא מפחדים מ"הדתה"

מאות השתתפו באירוע "מתחברים באלול" שכלל הופעות מרגשות של היוצרים אביתר בנאי ושולי רנד.

יוני קמפינסקי , ט"ז באלול תשע"ח

אביתר ושולי יחד על הבמה
אביתר ושולי יחד על הבמה
צילום: אמיל יוספוב

כ- 500 בני אדם השתתפו אמש (ראשון) באירוע "מתחברים באלול" של מרכז 'מעלה' וארגון 'נהורא' שהתקיים בתיאטרון היהלום ברמת גן.

באירוע לקחו חלק היוצרים שולי רנד ואביתר בנאי שמלמד ב'נהורא', תלמידו בניה ברבי והשחקן ערן לנסקי.

במהלך הערב בוצעו השירים 'אבא', 'אב הרחמן' ועוד על ידי אביתר בנאי, וכן בוצעו השירים "צדיק", "מה התכלית", "טרמינל" ועוד על ידי שולי רנד. בין השירים ראיין אביתר בנאי את שולי רנד על אלבומו החדש שייצא בשבוע הבא.

"לקח לאלבום את הזמן שלו, יש הרבה סיבות לעיכוב אבל בסופו של דבר הקב"ה מביא כל דבר בעיתו. באלבום החדש שכולל גם שירים חברתיים אני מעז ללכת יותר עמוק עם השאלות", סיפר רנד.

נציין כי מדי ראשון יוצרים מתחומים רבים מתכנסים במרכז 'נהורא' ברמת גן ולומדים מושגים שונים ביהדות. במקום גם נערך שיעור על ''מסילת ישרים'' מפי אביתר בנאי.

מנכ"ל מרכז 'מעלה' רפי קפלן אמר כי "ביום הסתלקותו של הראי"ה זצ"ל, הוציא תלמידו הרב נריה זצ"ל כמה ספרי מוסר חומים וכהים והציג את אורות התשובה במהדורת מרכז ישיבות בני עקיבא שעטוף בצבע צהוב מאיר ונוצץ, שבא להסביר שהתשובה לא באה להכביד על החיים אלא להוסיף חיים, לתת אור.

''התשובה באה לרומם את היצירה. הרב זצ"ל ראה את תהליך התשובה באור הרבה יתר שמח ומאיר. תהליך שלוקח את החול והחושך ומכניס בהם תוכן וקודש המאירים את העולם", הוסיף קפלן.

הרב אור טאוב ממרכז 'נהורא' אמר כי "ימי חודש אלול הם ימים של תשובה. מתקנים את העבר ובונים את העתיד. ב'נהורא' אנו עוסקים בזה במשך כל השנה. העבר הוא חלק מאיתנו ואנחנו לא מנסים להתנתק ממנו, אלא להיפך להתחבר אליו, כאשר אנחנו לוקחים אותו ומזקקים אותו, מעלים ומצמיחים אותו. והראיה הם שולי, אביתר, בניה וערן.

''אני רוצה להודות לאביתר בנאי שכבר שלוש שנים מוביל את אירועי 'מתחברים לאלול'. אני מקווה שנצליח לקחת את כל האנרגיה החיובית והמדהימה שנמצאת בתהליך התשובה ושנינוק ממנה לאורך השנה כולה", הוסיף.