השר גלנט:
אי אפשר להתעלם מההתיישבות ביו"ש

שר הבינוי יואב גלנט גאה בתקציבים המועברים להתיישבות, מברך על הבנייה ומסרב לענות על השאלה האם יתמודד בליכוד בבחירות הבאות.

אלירן אהרון , י"ז באלול תשע"ח

יואב גלנט
יואב גלנט
צילום: פלאש 90

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט (כולנו), השתתף אמש (שני) בחגיגות סיום הקיץ ביישוב בית אל.

"ההתיישבות ביהודה ושומרון היא סמל וביטוי מרכזי לאחיזה הציונית של עם ישראל בארץ ישראל ואני שמח שהדבר הזה חודר לכל הרבדים בכל הציבור וההבנה הזאת הולכת ומחלחלת", אמר גלנט לערוץ 7.

לדבריו, משרד הבינוי והשיכון השקיע בשלוש שנים האחרונות קרוב למיליארד שקלים בהתיישבות. "אני גאה בעניין הזה. הכסף הושקע בפיתוח יישובים, בתכנון, בדרכים, בהקמה של מרכזי תרבות וספורט. זו פעולה נחוצה כי יש כאן חצי מיליון תושבים ואי אפשר להתעלם מההתיישבות ביו"ש".

גלנט נשאל על אישורי הבנייה המעטים יחסית הניתנים ליחידות דיור בהתיישבות. "האתגרים קיימים. אני מציע להסתכל על הדרך שעשינו בחמישים שנה ולראות מה עשינו. חלק מהדרך היתה על הציר הראשי, חלקה בדרכי כורכר וחלקה בשבילי עיזים.

''בסופו של דבר אנחנו מתקדמים בכל הכיוונים. אני יודע כמה יחידות אישרנו בבית אל, למעלה מ-500, וזה דבר שלא קרה 20 שנים. זה קרה בעוד אזורים ואני גאה בזה".

"עבורי התיישבות, ביטחון וחקלאות אחד הם. כך היה כל חיי, בצבא ובחיים האזרחיים. אני אפעל על מנת לקדם את נושא ההתיישבות ביהודה ושומרון כפי שאני עושה זאת בכל מקום אחר", הוסיף גלנט.

הוא סירב להתייחס לשאלה האם הוא מתכוון לרוץ בבחירות הבאות במסגרת רשימת הליכוד ולא במפלגת כולנו שמטעמה הוא משמש כשר.