אבו מאזן: ''על גופתי''

יו"ר הרשות הפלסטינית זעם על התיווך המצרי בין ישראל לחמאס, "על גופתי תהיה הפסקת אש והסכם רגיעה בין הצדדים".

ערוץ 7 , י"ז באלול תשע"ח

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: רויטרס

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן זעם על התיווך המצרי בין ישראל לחמאס, וטען כי ההסדרה הנרקמת נחשבת "בגידה והתרסה נגד ההנהגה".

"על גופתי תהיה הפסקת אש והסכם רגיעה בין הצדדים" אמר אבו מאזן לבכיר בפתח ששוחח עם חדשות עשר.

עוד הוסיף אבו מאזן כי "אם ההסכם ייחתם ללא הסכמת הרשות הדבר אינו חוקי ונחשב בגידה".

הבכיר מרמאללה הסביר לחדשות עשר כי אבו מאזן זעם על מצרים שמנהלת שיחות עם חמאס ללא נוכחותו. "המצרים אינם קוראים נכון את המפה ופוגעים באינטרסים הלאומיים הפלסטיניים. שיחות עם חמאס, שהגיע לשלטון בעזה בהפיכה וללא הסכמת ושיתוף הרש״פ, אינן מקובלות והם בבחינת התרסה נגד ההנהגה הפלסטינית", אמר.

ביום שישי האחרון התנער שר הביטחון אביגדור ליברמן מהפרסומים על הסכם הסדרה בין ישראל לחמאס ואמר לראשי רשויות בעוטף עזה כי הוא מוביל מדיניות ביטחונית ברורה עם מסר לערביי עזה: שקט ביטחוני יחזק את הכלכלה ברצועה.

בתום המפגש בקיבוץ כיסופים אמר ליברמן לראשי הרשויות ''לגבי כל סיפורי ההסדרה, אין לי שום קשר, אני לא מעורב בכל נושא ההסדרה, לא מאמין בהסדרה, ההסדרה היחידה היא המציאות בשטח. מה שראינו בימים האחרונים שחמאס שולט באופן מוחלט לגבי כל מה שקורה פה.

''היה להם עניין, היה את חג הקורבן, עובדה שבימים האחרונים כל האלימות ירדה כמעט לאפס. לכן אני מנסה לקבע את המשוואה הזאת, בין שקט ביטחוני לכלכלה. יש טרור אין כלכלה, אין טרור אז תהיה כלכלה, זו חייבת להיות זיקה ישירה וזה המסר החשוב שאנחנו מנסים להעביר לתושבי עזה, לעזתי הממוצע, שדואג למקום פרנסה וחושב איך להאכיל את משפחתו''.

''יהיה שקט, אז כל המעברים, מעבר כרם שלום ישאר פתוח, לא יהיה שקט- אז המעבר ייסגר. בכרם שלום עברו מאות, אולי אלף משאיות בימים האחרונים כי היה שקט מוחלט. ולכן יש פה זיקה ומי שהולך להפר את השקט צריך להבין שהוא הולך לסגור גם את מעבר כרם שלום", הוסיף ליברמן.