"התאבדות המונית של יש עתיד"

הפרשן הפוליטי עמית סגל: המפלגות בגוש של נתניהו נמצאות היום במצב של אנורקסיה והם ממש עלולות למות.

ערוץ 7 , י"ז באלול תשע"ח

עמית סגל
עמית סגל
צילום: הלל מאיר/TPS

הפרשן הפוליטי עמית סגל ('חברת החדשות') הסביר בתוכניתו של אראל סג"ל ב-103fm את המניע של ראש הממשלה להתרברב ולומר שמפלגתו תקבל בבחירות הבאות 40 מנדטים: "גם אם נתניהו יקבל 40 מנדטים יש ספק אם הקואליציה תהיה יציבה כפי שהיא היום".

"כל הקיום הפוליטי של נתניהו נשען על תודעת האנדרדוג של אותם אנשים שהצביעו לו מאז שנת 96 וחשו דחויים. לכן ככל שהמצב יהיה יותר רע עבורם כך מצבו של נתניהו יהיה טוב יותר בבחירות. ההסבר שלי לדברי נתניהו הוא שמדובר בקריאה למתחריו הפוליטיים להתפשר בסוגית חוק הגיוס ולא לרוץ לבחירות שימחזרו את טראומת בחירות 2015 בו הליכוד שתה בקש את הקולות משאר מפלגות הימין. המפלגות בגוש של נתניהו נמצאות היום במצב של אנורקסיה והם ממש עלולות למות".

על הטענה שהקדמת הבחירות היא לטובתו של נתניהו הסביר: "הדיון הזה קצת מיותר כי מדובר בדחייה של בחירות בכמה חודשים בודדים. מעמד ראש הממשלה בישראל כמו נתניהו נגזר לא במנדטים למפלגה שלו אלא במנדטים שיאפשרו לו להקים ממשלת ימין יציבה. על פי כל ההערכות נתניהו עומד לכהן תחת כתב אישום ולכן הוא חייב קואליציה יציבה ושותפים נאמנים. גם אם יקבל 40 מנדטים יש ספק אם הקואליציה תהיה יציבה כפי שהיא היום".

אראל סג"ל הופתע: "חשבתי שאחרי הבחירות האחרונות נתניהו ירצה להקים ממשלת אחדות לאומית. לדבריך אני מבין שנתניהו רוצה רק ממשלת ימין צרה".

"מי שחושב שנתניהו ירצה להקים ממשלה עם לפיד לא מבין שני דברים", עמית הדגיש, "נתניהו לא יכול ללכת עם שותף שיעזוב אותו אחרי עשרה ציוצים בטוויטר ולפיד לא ילך עם נתניהו שיקים ממשלה של 65 מנדטים עם החרדים ועם בנט. אם לפיד יצטרף לנתניהו זו תהיה התאבדות המונית של סיעת 'יש עתיד'".