פרוש לגפני: בוררות עכשיו - או נתמודד

במכתב לעמיתו מ'דגל התורה' כותב מאיר פרוש כי במידה ולא ייעתר לבוררות מיידית הרי שסיעתו תריץ את בנו ישראל פרוש בשנית לראשות אלעד

אורלי הררי , י"ז באלול תשע"ח

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: הלל מאיר/TPS

המתיחות בין 'דגל התורה' ל'שלומי אמונים' - לשיא: במכתב ששיגר לעמיתו ח"כ משה גפני מ'דגל התורה', כותב יו"ר סיעת 'שלומי אמונים' באגודת ישראל מאיר פרוש כי במידה ולא ייעתר לבוררות מיידית אודות ההסכם שנחתם ביניהם - הרי שסיעתו תריץ את בנו ישראל פרוש בשנית לראשות אלעד.

"דרישתנו לבוררות מידית נובעת מכך שההסכם שנחתם בז' תשרי תשע"ד שובש כבר בכמה נקודות מהותיות. נבקש לפרט את הטענות בפני הבוררים כדרכם של יראי ה'", פותח פרוש את מכתבו.

פרוש חושף לראשונה את ההחלטה אליה הגיע הדיין הרב סילמן, שמונה על ידי 'דגל התורה' לבחון את צרכי הקהילה באלעד. "הגר"י סילמן הגיע להחלטה שלטובת תושבי אלעד ישראל פרוש צריך להישאר ראש עיר, בתנאים מסוימים שסוכמו ואושרו על ידי שלומי אמונים, וזה מבלי לעסוק בטענות להפרת ההסכם מצד דגל התורה בבית שמש".

בדבריו טוען פרוש כי ב'דגל התורה' מתקשים לקבל החלטות. "קיבלתי שלוש תשובות מדגל התורה, פעם מגאון-ת"ח חשוב, פעם מיעקב גוטרמן וכעת ממך. כל תשובה שונה מחברתה. הדבר הנכון ביותר זה הליכה לבוררות".

"הציעו לנו בחורף הצעות בבית שמש והתעכבנו, כי חיכינו לדגל התורה. הציעו לנו בקיץ הצעות באלעד והתעכבנו, כי חיכינו לדגל התורה. היות ואנחנו למודי סבל מהסכמים כתובים וסיכומים ברורים שלא קויימו איתנו, אנו מבקשים שוב ושוב לקיים דיון מיידי בבוררות", חתם את מכתבו.