תגובת נגד באו"ם ליוזמת הח"כים הערבים

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, מספר לערוץ 7 כי בגיבוי האמריקנים נשקלת הגשת הצעת החלטה לגינוי הפלסטינים בעצרת הכללית באו"ם.

ניצן קידר , י"ז באלול תשע"ח

דני דנון
דני דנון
צילום: הלל מאיר/TPS

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, מגלה לערוץ 7 כי ישראל שוקלת צעדי תגובה בעצרת הכללית של האו"ם ליוזמת חברי הכנסת של הרשימה המשותפת להביא לגינוי נגד ישראל על רקע חוק הלאום.

"בעצרת הכללית אין לנו רוב, אבל הוכחנו לפני כמה שבועות שיש גם לנו דרכים להיאבק בעצרת הכללית וכאשר הגיעה הצעת החלטה לגינוי ישראל - נאבקנו יחד עם המשלחת האמריקנית לגבי החלטה שנועדה לגנות את החמאס ולהפתעת רבים הצלחנו לגבש רוב של 62 מדינות שתמכו בנו מול 58 אחרות", מסביר דנון.

לדבריו, נשקלת הגשת הצעת נגד בתמיכה אמריקנית. "יכול להיות שגם הפעם אנחנו נגיש הצעה מטעמנו שתתייחס לנושאים הקשורים לרשות הפלסטינית, אולי לנושא המשכורות למחבלים שהם משלמים. אנחנו לא נשב בחיבוק ידיים ונאפשר להם לגנות את ישראל. זו הגישה שאני מאמין בה".

השגריר הישראלי אומר כי המשלחת הפלסטינית באו"ם כבר הבינה שישראל נאבקת היום בכל זירה בינלאומית. "הפלסטינים יודעים שאנחנו לא מותירים את הזירה להחלטות שיעברו באופן חד צדדי. הם צריכים לקחת בחשבון שכל יוזמה שלהם שמתערבת בנושאים הפנימיים של מדינת ישראל תיענה בתגובה שלנו לגבי דברים שקורים ברשות הפלסטינית".

"עדיין לא ראינו טיוטה של ההחלטה", מוסיף דנון, "אבל אנחנו בהחלט שומעים עליה במסדרונות האו"ם. החיבור הזה של חברי כנסת מהרשימה המשותפת לנציגות הפלסטינית זה לא דבר חדש. הכותרות בישראל עוסקות בזה רק עכשיו, אך זה משהו שתופס תאוצה בשנים האחרונות".

הוא מספר כי "המצב הזה התחיל בשנת 2016 כשח"כ איימן עודה פנה למזכ"ל האו"ם ודרש ועדת חקירה שתבדוק את הנושא של המיעוט הערבי בישראל. ב-2017 חבר הכנסת טיבי הגיע לאירוע שנועד להשמיץ את חיילי צה"ל ומדינת ישראל".

"גם היום, חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן נמצאת בניו, יורק ופועלת להוציא את דיבתה של ישראל ולייצר דה לגיטמציה לחוק הלאום. בכך היא בעצם מסייעת למשלחת הפלסטינית שמנסה לקדם החלטה לגינוי ישראל", הוא מסכם.