גפני: הוויכוח על הגיוס - חרדי בלבד

יו"ר וועדת הכספים הבהיר כי ראש הממשלה מעניק גיבוי מלא לפיתרון סביב חוק הגיוס וכי הוויכוח הוא פנים חרדי בלבד

ערוץ 7 , י"ח באלול תשע"ח

משה גפני
משה גפני
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

למרות שיש המנסים לצייר את הוויכוח על התפר שבין ראש הממשלה-שר הביטחון והסיעות החרדיות, טוען הבוקר (ד') יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני כי הוויכוח סביב החוק הוא פנים-חרדי בלבד.

"ראש הממשלה נתן הוראה לסיים את חוק הגיוס, הוא לא מונע את קידומו ונותן גיבוי מלא למרכיבים הקואליציוניים לגבש סביבו הסכמה. הוויכוח סביב החוק הוא פנים-חרדי", אמר בראיון שהעניק לרדיו החרדי 'קול חי'.

גפני התייחס לסרטון שפורסם אמש ב'כאן 11' בו הוא נראה קורא לראש הממשלה נתניהו להיפגש עם הרבנים החרדים, ובמידה ולא יעשה כן איים כי "חייו אינם חיים פוליטית".

בדבריו הסביר כי מדובר בהצגה מסולפת של הדברים. "אחד העיתונאים דואג להוציא סרטונים ערוכים ולא אומר אמת. יחסיי עם ראש הממשלה נתניהו מצוינים", אמר.

"אמרתי לרבני ערים שנאבקים כי עליהם להיפגש עם ראש הממשלה ואמרתי משפט שאותו עיתונאי סילף וכך המשיך בעוד סרטונים שכביכול דיברתי נגד נתניהו", אמר גפני והוסיף כי "למדתי שלא יהיו יותר בדיחות בנאומים שלי".

במהלך הראיון התייחס לעתידו הפוליטי ואמר כי הוא שוקל שלא להמשיך לעוד קדנציה. "אני הרבה שנים בכנסת והגיע הזמן לחשוב פעמיים האם אני ממשיך לעוד קדנציה. יש נושאים בתוך המפלגה ובפוליטיקה שנמאס לי מהם. אתייעץ עם גדולי ישראל. חבריי מבקשים ממני שלא אפרוש. אחליט על כך לפני הבחירות", אמר.

אתמול פורסם ב'כאן' כי במהלך נאום שנשא אודות שכרם של רבני הערים אמר גפני "אין דבר כזה. אני צריך לבקש את זה? אני אבקש, אני שומע לרבנים, אבל אני צריך לעשות את זה? הוא צריך לדעת שחייו אינם חיים מבחינה פוליטית, הוא לא יוכל להמשיך ככה בדרך הזו".

מלשכת יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, נמסר כי "הקשר בינו לבין ראש הממשלה חזק, ושיתוף הפעולה ביניהם פורה ומצוין בכל התחומים, וגם עם הרבנים, ואף סרטון אקראי וקצרצר שנשלף מתוך נאום של למעלה משעה, לא ישנה זאת. ח"כ גפני מכבד את ראש הממשלה ושיתוף הפעולה ביניהם יימשך".