ישראל וארה"ב מגבירות לחץ על איראן

שרי האוצר של ישראל וארה"ב, כחלון ומנוצ'ין, סיכמו על הקמת צוות משותף שיגביר את אכיפת הסנקציות הכלכליות על איראן.

ניצן קידר , י"ח באלול תשע"ח

השר כחלון עם שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין
השר כחלון עם שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין
צילום: דוברות שר האוצר

שר האוצר משה כחלון נפגש הלילה (רביעי) בוושינגטון עם מקבילו האמריקני, שר האוצר של ארצות הברית סטיבן מנוצ'ין. מדובר בפגישה הרביעית בין השניים בשנה האחרונה.

עיקר הפגישה נסובה סביב נושא הסנקציות האמריקניות על איראן. השניים סיכמו על הקמת צוות משותף שיאכוף את הסנקציות על איראן בתחום ההייטק. הצוות המשותף יאויש על ידי גורמי מקצוע משני המשרדים.

השר כחלון אמר לאחר הפגישה כי "הסנקציות הכלכליות שארה"ב מובילה כלפי איראן מוכיחות עצמן. הן תורמות להסרת האיום על בטחונה של ישראל ולביטחון העולם החופשי כולו, ועל כך יש להודות לארה"ב".

"הפגישה עם מזכיר האוצר סטיבן מנוצ'ין נועדה להמשיך ולהעמיק את הקשרים הכלכליים-אסטרטגיים עם ארה"ב. לצוות המשותף שהקמנו תהיה חשיבות גדולה בהידוק הסנקציות על איראן. זוהי בשורה גדולה למדינת ישראל", סיכם כחלון.

בנוסף לנושא האיראני, דנו השרים בשיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לארה"ב ובסוגיות מיסוי משותפות. בפגישה השתתפו גם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד והנספח הכלכלי בארה"ב ערן ניצן.

לאחר הפגישה עם מזכיר האוצר מנוצ'ין פגש השר כחלון את שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, לדיון בקידום פרויקטים כלכליים משותפים לישראל ולפלסטינים בגיבוי אמריקני.