רשימה ״כלל ישראלית״ תתמודד בבני ברק

לראשונה: רשימה על מפלגתית המאגדת בתוכה חילונים, חרדים ודתיים לאומים תתמודד למועצת העיר בני ברק.

רעות הדר , י"ח באלול תשע"ח

מתאחדים
מתאחדים
צילום: דוברות

שנים רבות לא התמודדה רשימה ״כלל ישראלית״ למועצת העיר בני ברק, ויהדות התורה וש"ס חילקו בינן לבין עצמן את המקומות במועצת העיר.

כעת, לראשונה, צפויה רשימה מעין זו להתמודד למועצה בעיר החרדית.

מי שעמל על גיבוש הרשימה הוא יו"ר הליכוד בבני ברק, יעקב וידר, הפועל כבר שנים כדי לסייע למיעוט הציוני שקיים בעיר ונאבק על מקומו. בין השאר יזם וידר את טקס האזכרה לחללי צה"ל שקבורים בבני ברק וכן הצליח, יחד עם חברי הרשימה, למנוע את סגירתה של אולפנת "צביה" הדתית לאומית בבני ברק שראשי העיר ביקשו לסגור אותה.

וידר אמר כי "העסקנים דואגים למקורבים ואנחנו דואגים לתושבים. יש 27 חברים במועצת העיר, מי מהם מייצג את הציבור? אף אחד. בבחירות האחרונות לכנסת הצביעו כ-10,000 בני ברקים למפלגות הציוניות, ואני בטוח שכולם יבינו את החשיבות ויבואו לבחור, כי זה או אנחנו או הם".

יועץ סגן שר החינוך לשעבר, אודי טנא, תושב בני ברק, הצפוי להיות משובץ במקום השני ברשימה, מסר כי "מדובר ביום חג בו כלל הזרמים הציוניים מתאחדים יחד. כיפה שחורה ישראלית ליד כיפה סרוגה ציונית יפעלו יחד בעזרת ה' במועצת העיר כדי להילחם למען כלל צרכי הציבור הדתי-חרדי ישראלי-מסורתי וחילוני בעיר. מדובר באיחוד מרגש שצפוי לעורר מהפכה לה מחכים בעיר שנים רבות".