"אפליה כנגד יהודים על רקע דתי ואתני"

אריה קינג זועם על הריסת בית כנסת בשכונת שמואל הנביא בירושלים. "מדיניות אכיפת החוק כנגד בנייה בלתי חוקית מופנית רק כלפי היהודים"

תגיות: אריה קינג
ערוץ 7 , י"ח באלול תשע"ח

אריה קינג
אריה קינג
צילום: ללא

לאחר עשרים שנה הרסה אתמולש (שלישי) מחלקת הפיקוח של עיריית ירושלים את בניין בית הכנסת ברחוב הנביאים בשכונת שמואל הנביא, שפעל ללא היתרים. מדובר בבית הכנסת של חסידי סאטמר שנבנה לפני למעלה משני עשורים, בחצר הצמודה לבית מגורים.

מי שמתרעם על ההחלטה להרוס את בית הכנסת הוא יו"ר מפלגת מאוחדים וחבר מועצת עיריית ירושלים אריה קינג. "עמדתי בנושאי אכיפה ידועה היטב. חוק צריך לשמור, וכשמפרים אותו צריך לאוכפו. עם זאת, מדובר בהתנהלות של איפה ואיפה מתמשכת של עיריית ירושלים בכל הנוגע למדיניות האכיפה של בנייה בלתי חוקית בירושלים".

"המספרים זועקים לשמיים ומעידים כי מדובר במדיניות מפלה על רקע דתי ואתני, כאשר כל בנייה בלתי חוקית הנוגעת ליהודים נאכפת בחומרה, ומנגד לא קיימת כלל מדיניות אכיפה כנגד הבנייה הערבית במרחבי ירושלים", מוסיף קינג.

לדבריו, "בקדנציה החולפת, בתקופה של חמש שנים בלבד הרסה עיריית ירושלים 13 בתי כנסת ובתי מדרש, כשמנגד מתוך 56 מסגדים לא חוקיים שידועים לעירייה, לא נהרס אף מסגד".

עוד הוא מדגיש כי "מתוך 30 חברי מועצה בעיריית ירושלים 14 מוגדרים חרדים. היכן נשמע הדבר שלא נשמע קול זעקה מצדם על המדיניות הגזענית של העירייה כנגד יהודים, כשאתמול בבוקר עוד התפללו בבית הכנסת תושבי שמואל הנביא מקום שבו במשך עשרות שנים נשמע קול התורה, והיום קול התפילה וקול התורה נדם?".

"כאשר מתבצעת אכיפה סלקטיבית אך ורק נגד סממנים של יהדות ובדגש על מבני ומוסדות קודש, אז אין מקום לאכיפה כלל, מדוע? כי ממדיניות חד-צדדית שכזו נוטף ריח אנטישמי", סיכם קינג.