בשבע מהדורה דיגיטלית

בזמנכם החופשי

ישראל גוריון ואסף אמדורסקי ממשיכים להוציא את אוצרות הדודאים בהפקה חדשה ומוקפדת, שמשמרת את רוח היצירה המקורית.

, י"ט באלול תשע"ח

אסף אמדורסקי
אסף אמדורסקי
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

האלבום הראשון זכה להצלחה גדולה, אך היו שהלינו על היעדרם של כמה מהשירים האהובים ביותר. אלה מצאו את מקומם באלבום החדש. לאלבום הזה הצטרפו יהודה פוליקר, שלומי שבן, רבע לאפריקה, יהודית רביץ ומארינה מקסימיליאן.

***

לאמיצים שבינינו, שלא חוששים להפר שוב שיגרה בשבוע הראשון ללימודים, מצפה 'ליל המדענים' בחמישי הבא, כ"ו באלול. 13 אוניברסיטאות, מכוני מחקר ומוזיאונים יקבלו את פניכם ללא תשלום (לעיתים נדרשת הרשמה מראש) ויקיימו ניסויים, משחקים, מופעים והפעלות שונות בסימן 70 שנות חדשנות ישראלית. לפרטים: rn.most.gov.il.

***

נכון שהיא מגיעה בכל שבוע, ונכון שכבר יצאו ספרים המאגדים סיפורים שעוסקים רק בה, ובכל זאת נראה שלספר שעוסק בשבת תמיד יהיה מקום על המדף. 'תבלין לשבת - מבחר סיפורי שבת' הוא פרי ליקוט ועיבוד של תמי הלוי, מן המדרש והגמרא. הסיפורים מוגשים בלוויית איוריה של שירלי ויסמן. דני ספרים.

***

'מעשה באותיות' היא תערוכה של דיוויד לואיס, שהיה ילד פרחים וניגן בלהקת החימום של ג'ניס ג'ופלין. לואיס הגיע לכנסייה הקתולית והתגלגל לחסידות חב"ד. שם, אחרי חיפוש, הפך להיות סופר סת"ם. כיום הוא משלב את אותיות הסת"ם בציורים, ומעניק להן פרשנות חדשה. השבוע נפתחה התערוכה שלו ב'מקלט לאומנות' בירושלים. אומן אורח: דניאל שורקנד.