"מרצ תשמור על החופש בירושלים"

רשימת מרצ לעיריית ירושלים פתחה אמש את הקמפיין באירוע שהתקיים במסעדה לא כשרה בעיר, "הבחירות בירושלים חשובות יותר מכל מקום אחר".

ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ח

השקת הקמפיין אמש
השקת הקמפיין אמש
צילום: מולי גולדברג

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, וחברי הכנסת אילן גילאון ומוסי רז, השתתפו אמש (רביעי) באירוע השקת קמפיין הבחירות של מרצ ירושלים למועצת העיר.

"מרצ עומדת לשמור בחמש השנים הקרובות על החופש בירושלים וזה לא קל בכלל. אנחנו הציבור החופשי הפלורליסטי של ירושלים, יודעים מה העיר הזאת צריכה להיות. אבל יש כוחות שמנסים לקחת אותה למקומות אחרים. לכיוון קנאי קשה ושונא, ולכן צריך את מרצ במועצת העיר", ציינה זנדברג.

האירוע התקיים אמש בהשתתפות כ-150 פעילי מרצ במסעדת 'דיינר r&r' בנחלת שבעה, שבעבר הותקפה באלימות וחלונותיה נופצו בידי קנאים בגלל שהיא פתוחה בשבת.

"ללורה ורטון יש ניסיון של עשייה בכל תחום אפשרי והצטרפו אליה עכשיו שני כוחות צעירים חזקים ונמרצים: אייל לוריא-פרדס ונילי מדרר, והם הצוות הכי טוב שיכול להיות למרצ במקום כלשהו", אמרה זנדברג באירוע.

ח"כ אילן גילאון הוסיף, "הנבחרת של מרצ ירושלים היא הרשימה היחידה לא תמכור את העיר הזאת לאף אחד. ביקשתי מחבריי לסיעה לתת למרצ ירושלים כל עזרה שתידרש כי אנחנו מבינים שמערכת הבחירות המקומית בירושלים זאת המערכה המקומית הכי חשובה שיש לנו".

ח"כ מוסי רז הדגיש, "הבחירות המקומית בירושלים חשובות יותר מכל שאר מערכות הבחירות המקומיות ביחד. כשהתחלנו לפעול בירושלים לא היה כאן אפילו קולנוע אחד פתוח בשבת ורק מסעדה אחת. כשאני רואה מה הולך כאן היום ביום שישי בערב אני רואה שניצחנו. אנחנו צריכים להמשיך לנצח. הנבחרת הזאת היא זאת שתדאג לציבור החופשי בירושלים".

"אנחנו במרצ ירושלים נאבקים על דברים שנשמעים למי שלא ירושלמי מובנים מאליהם, כמו פתיחת רחובות בשבת, כמו רחוב הנביאים שהיה סגור ומי שנסע בו נרגם באבנים, או מקומות בילוי ומוסדות תרבות בשבת כמו המסעדה הזאת שאנחנו נמצאים בה, שהותקפה על ידי קנאים בגלל שנפתחה בשבת", אמרה באירוע לורה ורטון, יו"ר רשימת מרצ למועצת העיר ירושלים, "אנחנו נאבקים על כך שנשים יוכלו ללכת בכל מקום בירושלים ועל כל מדרכה גם במאה שערים. נאבקים שכל משפחה שזכאית לדיור ציבורי בירושלים תקבל דיור ציבורי. נאבקים לשמור על הטבע והסביבה ועל כך שהבנייה לא תהיה מגלומנית ופרועה, שתהיה לטובת התושבים ולא לרעתם. אנחנו קיבלנו החלטה אסטרטגית לא להתעסק בראשות העיר. יש מספיק מועמדים, יותר מדי. אנחנו היחידים שפועלים נטו למען התושבים ולמען הציבור החופשי בירושלים, ולא עוסקים בדילים המכוערים בין המועמדים".

אייל לוריא פרדס, מועמד מרצ למועצת העיר, אמר: "יש בירושלים סיעה אחת שמציעה תקווה אמיתית של חופש דמוקרטיה ושוויון מול הקנאות והכפייה, מול סיעות אופורטוניסטיות ומזגזגות שנכנעות לעסקנים החרדים פעם אחר פעם ומול הדרך המושחתת של ברקת. מרצ היא היחידה שדואגת שכל ירושלמי ירגיש שירושלים היא הבית. היחידה שתיתן מענה למצוקה של הצעירים, שלא רואים איך הם יישארו לגור כאן".

נילי מדרר, מועמדת מרצ למועצת העיר, אמרה: "אנחנו כאן כדי לעצב את העיר הזאת שתהיה איך שאנחנו רוצים שתהיה. אנחנו כאן כדי שלא ימחקו את הנשים מהשלטים ומהמרחב הציבורי, שירושלים לא תהיה מפלה ומפלגת".