אישום: נטל את הגרזן והכה בראש חברו

אלכסנדר מירזוב, תושב נתניה, מואשם שרצח את שותפו לחדר בבית המחסה בנתניה, הסתיר את גופתו, ולאחר מספר ימים רצח את מנהל בית המחסה.

ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ח

זירת הרצח הכפול בנתניה
זירת הרצח הכפול בנתניה
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד אלכסנדר מירזוב, תושב נתניה בן 54.

מירזוב מורשם ברצח ווצ'סלב פדקין ואבי ואנונו זכרם לברכה, וכן בניסיון לגרימת חבלה בכוונה מחמירה של עובדת נוספת במקום.

לפי כתב האישום, מירזוב התגורר בזמן ביצוע הרצח ב"בית יעל" המשמש כבית מחסה לדרי רחוב בנתניה. במהלך חודש יוני 2018 רכש הנאשם שני גרזנים וסכין, אותם החביא בחדר בו התגורר בבית המחסה בתוך שקית ניילון.

ב- 27 ביולי בשעות הלילה, שהה מירזוב עם שותפו לחדר בבית המחסה, ווצ'סלב פדקין ז"ל, והם שוחחו ושתו אלכוהול. במהלך שיחתם, החליט מירזוב לרצוח את סלבה, נטל לידיו גרזן והיכה בראשו עם הגרזן מספר פעמים. כתוצאה ממכות הגרזן מצא סלבה את מותו באופן מיידי.

למחרת, במטרה להסוות את ביצוע הרצח, עטף מירזוב את גופתו של סלבה בשקיות והחביא אותה מתחת למיטתו. בימים שלאחר מכן פעל על מנת למנוע את גילוי גופתו של סלבה. כאשר נשאל לפשר הריח שעולה מחדרו השיב כי יש עכבר מת בקיר הגבס, וכן לשאלות בנוגע למיקומו של סלבה ענה כי זה עזב את בית המחסה לצורך ניתוח.

בשניים באוגוסט בשעות הצהריים יצא מירזוב מחדרו בעודו נושא את הגרזן בשקית והבחין כי אבי ואנונו ז"ל, מנהל בית המחסה, יושב לבד במשרדו. מירזוב נכנס למשרד, הניף את הגרזן והיכה באבי בחוזקה מספר פעמים בראשו מה שהביא למותו המיידי. זמן קצר לאחר מכן, הגיעה עובדת נוספת של המקום וניסתה לפתוח את דלת המשרד שהייתה סגורה מבפנים בוו.

בשלב זה, פתח מירזוב את וו הדלת מבפנים והעובדת נכנסה למתחם המשרדים, שם הבחינה בגופתו המדממת של אבי. בתגובה צרחה: "רצחו את אבי". מיד לאחר מכן הגיח לעברה מירזוב מתוך מתחם המשרדים כשהוא מחזיק את הגרזן בידיו. מירזוב הניף את הגרזן לכיוונה וניסה להכות בה מספר פעמים. באותו זמן נכנס לחדר עובד נוסף במקום שתפס את הגרזן בידיו, הורה לעובדת לברוח ונאבק במירזוב עד שגבר עליו.

בבקשת המעצר כתבה עוה"ד שוהם-עידן: "מסוכנותו של המשיב גבוהה בצורה קיצונית, מובהקת וברורה.... המשיב רצח, באכזריות שאין כמותה, שני אנשים שונים, בהפרש של כשבוע. תחילה, רצח את שותפו לחדר במכות גרזן בראשו, החביא את גופתו משך שבוע ימים תוך שהוא פועל להסוות האירוע. שבוע לאחר מכן, רצח המשיב את מנהל בית המחסה, במכות גרזן בראשו, ואף ניסה לחבול באמצעות הגרזן בעובדת נוספת אשר כל חטאה במציאת גופת המנוח. מסוכנותו הגבוהה של המשיב נלמדת גם מנסיבות ביצוע העבירות, שעה שהמשיב פעל ללא מורא, בשעות היום והערב בעוד צוות בית המחסה נמצא במקום. המשיב הכין את כלי הרצח מבעוד מועד וחיכה לשעת כושר שבה יוכל להוציא פועל את תכניתו..."