ניו יורק: האבטחה תתוגבר לקראת החגים

בפגישה עם מפקדי משטרת ניו יורק הוחלט על תגבור האבטחה בשכונות החרדיות ובמתחמי בתי הכנסת בחודש תשרי הקרוב.

חיים לב , י"ט באלול תשע"ח

משטרת ניו יורק
משטרת ניו יורק
צילום: רויטרס

עסקני הקהילות וראשי ארגוני השמירה בניו יורק סיכמו על שיתוף הפעולה בין כל הגורמים להגברת תחושת הבטחון לקראת החגים.

בישיבת היערכות מיוחדת שנערכה השבוע בהשתתפות עסקני הקהילות החרדיות, ראשי ארגוני ה'שומרים' ברחבי ניו יורק, עם מפקדי משטרת ניו יורק ונציגי משרד האבטחה האמריקאי, הוחלט על תגבור האבטחה בשכונות החרדיות ובמתחמי בתי הכנסת בחודש תשרי הקרוב, במהלכו מגיעים אלפי אורחים מכל העולם לשהות בחצרות האדמו"רים והרבנים בניו יורק.

"נבטיח שהכיסוי המשטרתי יהיה יותר ממספיק בשכונות בהן מתגוררים יהודים רבים", אמר מפקד המשטרה. "הגברת השמירה תכלול הצבת שוטרים רגליים, ביקור של שוטרים בסביבות בתי הכנסת, פיקוח של שוטרים קהילתיים ונוכחות מוגברת של יחידות ללוחמה בפשיעה, אנו נפעל להבטיח כיסוי מלא בשכונות ובאזורים אלו, מעצם היותם מטרות קלות לפגיעה.

"אנו נאבטח את האורחים הרבים שיגיעו לבקר בבתי הכנסת, במקביל למאמץ המוגבר במשך כל השנה למניעת פשע".

ראשי ארגון השומרים ציינו את שיתוף הפעולה ההדוק של ראשי הקהילות עם מפקדי משטרת ניו יורק במשך כל השנה בפרט לקראת החגים. כך גם הביע הערכה עמוקה למאמצים הרבים שמושקעים למיגור הפשיעה באזורים החרדיים, לצד הסיוע הרב והטיפול המהיר שמשטרת ניו יורק מעניקה בכל אירוע כזה או אחר", הוסיפו.

חברי המשלחת הסבירו למפקדי המשטרה כי אחת הבעיות הקשות עמן מתמודדות הקהילות היהודיות ברחבי העולם היא האבטחה על מוסדות חינוך והקהילות. "האתגרים שבפניהם ניצב העם היהודי בהווה ובעתיד והשלכותיהם נראים מדאיגים בתפוצות. בנוסף לכך ריבוי מקרי האנטישמיות בארה"ב כולל בריכוזים חרדים, מעלה את מפלס הדאגה בקרב העסקנים וראשי הארגונים, ועל כן יש לחזק את שיתוף הפעולה בין כל הגורמים".

למרות הכוננות המוגברת, מסרו גורמי בטחון מקומיים כי עד כה לא התקבלו התרעות ממוקדות על כוונה להוציא לפועל פיגוע נגד מטרות יהודיות בניו יורק בחגים הקרובים.