מפגן עוצמתי: מסע האופנועים של מד"א

70 רוכבי אופנועי מגן דוד אדום השתתפו במסע הצדעה ליחידת אופנועי החירום של מד"א המונה כ- 600 אופנועים.

חזקי ברוך , כ' באלול תשע"ח

אופנועני מד"א
אופנועני מד"א
צילום: חגי נתני ואלירן אביטל - תיעוד מבצעי מד"א

70 רוכבי אופנועי מגן דוד אדום שעוסקים בהצלת חיים ומוזנקים לאירועי חירום במשך 24 שעות ביממה השתתפו הבוקר (שישי) במסע הצדעה ליחידת אופנועי החירום של מד"א המונה כ- 600 אופנועים ואשר קלטה לאחרונה 48 אופנועים חדשים.

האירוע לווה בהרצאות מקצועיות לרוכבים בנושא הטיפול והתחזוקה של האופנוע, וכן הרצאה בנושא דגשים ברכיבה נכונה בחירום ובשגרה. האירוע החל בשעה 9 בבוקר באנדרטת מג"ב בכביש 65 סמוך למחלף עירון והמשיך על כביש החוף (2) לכיוון דרום.

בהמשך התפצלו הרוכבים לשתי קבוצות, והגיעו לאזורי התקהלות על מנת לפגוש את הציבור הרחב. במסגרת הפיצול, 35 רוכבים הגיעו לטיילת נתניה ו-35 רוכבים לטיילת ת"א דרך מחלף רוקח. לאחר מכן המשיכו הרוכבים לכיוון דרום עד הגעתם לחניון יס פלנט בראשון לציון שם האזינו להרצאה מקצועית ויסיימו את האירוע בהפנינג חגיגי.החובשים והפראמדיקים המתנדבים ככונני תגובה מיידית ביחידת האופנועים של מד"א מוזנקים ע"י מוקד הכוננים של הארגון במקביל לאמבולנסים ולניידות לטיפול נמרץ לאלפי מקרים בחודש על מנת להעניק טיפול רפואי ראשוני עד להגעת האמבולנס למקום.

אלי בין, מנכל מד''א, אמר "התמלאתי יחד עם הציבור בגאווה עצומה לחזות ביחידת האופנועים של מד"א במפגן עוצמתי כזה ולראות את אותם החובשים והפראמדיקים הכוננים, גברים ונשים מכלל המגזרים והדתות שבמשך 24 שעות ביממה 365 ימים בשנה בחום הכבד ובגשם מוזנקים, עוזבים הכל ויוצאים במהירות עם האופנוע להציל חיים.

''הם אלו שמגיעים ראשונים לאירוע, עושים עיסויים, נותנים את מכות החשמל ומחזירים את פעימות הלב. אנשים רבים חייבים לאותם רוכבים את חייהם. זו הזדמנות להוקיר אותם, להודות ולאחל להם שנה טובה", הוסיף בין.