איך אומרים בית שמש בסינית?

משלחת מעיריית האנז'ו שבסין בראשותו של ראש העיר מר ז'ו ליאי ביקרה בבית שמש כאורחיו של ראש העיר משה אבוטבול

חיים לב , כ' באלול תשע"ח

משה אבוטבול
משה אבוטבול
Photo by Yaakov Lederman/FLASH90

משלחת של נציגי שלטון בכירים מעיריית האנז'ו שבסין בראשותו של ראש העיר ז'ו ליאי ביקרה בבית שמש כאורחיו של ראש העיר משה אבוטבול.

האנז'ו ממוקמת באחת המחוזות בסין אשר מתפתחים בקצב מואץ בתעשייה וביצוא ומתגוררים בה 9,3 מיליון איש על פני שטח של 16.6 ק"מ.

ביקור המשלחת הסיני בבית שמש מתקיים במסגרת מערכת היחסים המצוינת המתנהלת בין שתי העיריות, המקיימים ברית ערים תאומות מזה כעשרים שנה, ובמהלך כל השנה ישנה מערכת קשרים ענפה בין שני הערים.

ראש העיר משה אבוטבול סקר בפני המשלחת את התפתחותה המרשימה של בית שמש, שהינה בעלת שיעור הצמיחה הגבוה בארץ, בבניית עשרות אלפי יחידות דיור, ואת הפיתוח המסיבי של פרויקטים ומוסדות עירוניים שונים בתחומי העיר, פיתוח כבישי גישה חדשים לעיר, מהפכת חיי המסחר ועוד.

"יש בבית שמש כיום שורה של מיזמים כלכליים, יש כאן מפעלים עתירי ידע, ונשמח לשיתוף פעולה עם סין", אמר אבוטבול.

ראש העיר התאומה מסין ז'ו ליאי אמר כי הוא נרגש לבקר בבית שמש, ובמיוחד מקבלת הפנים החמה בה הוא מתקבל, ולדבריו בעירו מתגאים בשותפות עם בית שמש ויודעים להעריך את עם ישראל כעם עם הרבה חכמה ומוסר.

במהלך הביקור התייחס ראש עיריית בית שמש ל'טרור העפיפונים' שהיה בחודש האחרון בישראל, וחלקו הגיע עד לאזור בית שמש, ואמר כי "חווינו תקופה לא קלה, עפיפון זה לא מטוס, זה יכול להגיע מכל מקום, אבל מה שחשוב הוא כי עם שחפץ בחיים עליו לעסוק בבנייה ובשגשוג ולא בטרור, עשייה ברוכה מביאה עוד ברכה ועוד התפתחות, כפי שאנו רואים גם בישראל וגם בסין, וזה המפתח הנכון להצלחה".

"בתקופה זו שמדינות רבות נמצאות במשבר, לישראל ולסין יש הרבה דברים משותפים ביציבות המדינית והכלכלית, ומה שעלינו לעשות זה לחבר יותר ויותר ציבורים לרעיון הזה, ולהביא שלום לעולם", הוסיף.

בסיום הביקור הודה ראש עיריית האנז'ו לראש עיריית בית שמש, ואמר כי ישמח גם לארח משלחת מבית שמש בראשות ראש העיר בעירו בסין, ולהמשיך את שיתוף הפעולה בין הערים ובין העמים. ראש עיריית בית שמש אמר מצידו כי ההזמנה לבקר בהאנז'ו לכבוד היא לו, אך מאחר ועתה זו תקופת בחירות הדבר לא מתאפשר, אך במהלך החורף תצא משלחת מבית שמש להחזיר ביקור ולהעמיק את הקשרים בין הערים.