משפחת גולדין: חוששים מהדר ב' והדר ג'

עשרות ישראלים הגיעו לגינת שרונה מול הקריה כדי להשתתף באירוע מפגן העוז של ״מסדר הדר״, ולתמוך במשפחת גולדין זו הפעם ה-18 ברציפות.

אורלי הררי , כ' באלול תשע"ח

שמחה גולדין
שמחה גולדין
צילום: קובי ריכטר/TPS

עשרות ישראלים הגיעו בצהריים לגינת שרונה מול הקריה בת״א כדי להשתתף באירוע מפגן העוז של ״מסדר הדר״, ולתמוך במשפחת גולדין זו הפעם ה-18 ברציפות.

באירוע השתתפו השבוע פאולינה טרגרמן, סבתו של דניאל בן ה-4 שנהרג בסיום מלחמת ״צוק איתן״ מפצצת מרגמה שפגעה בביתו, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וראש המועצה האזורית דרום הר חברון יוחאי דמרי.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן אמר באירוע, "באתי לכאן להצדיע למשפחת גולדין על הדרישות הכל כך ברורות שלהם. אנחנו 4 שנים אחרי צוק איתן, 13 שנים מהנסיגה מגוש קטיף - יש עקרונות ברורים- לא תהיה הסדרה בלי שהבנים יחזרו הביתה תחילה. לשקרים אין רגליים, כל מה שמתבסס על כניעה לא יצלח. אל מול טרוריסטים עומדים בנחישות ובעוצמה.

אנחנו דורשים מהממשלה הזאת תוצאות ולא הבטחות - השבת הבנים לפני מו״מ, ואם צריך לעשות את זה בכח - אז לעשות את זה בכח. הציבור בישראל נמצא עם משפחת גולדין״.

פרופ׳ שמחה גולדין אמר, "הברית בין החיילים לבין מי ששולח אותם הופרה. אנחנו ההורים שולחים אותם ללשכת הגיוס כי אנו מצפים שלא יפקירו וינטשו אותם בשדה הקרב. המאבק הזה הוא לא רק על הדר ואורון, אלא על כל חייל שנמצא היום בצבא ועל כל חייל במילואים. לפני שחותמים עם האויב, לפני שנכנעים או מנצחים, אי אפשר לנטוש את החיילים לשלב השני או השלישי שלא יגיעו. הפחדות של מלחמות לא עובדות עלינו, רה״מ יודע שהחמאס ייכנע אם יפעילו עליו לחץ".

ד״ר לאה גולדין הוסיפה "הפסקת האש של צוק איתן לא הסתיימה, ועד שלא מחזירים את הדר ואורון - אין סמכות לאף מפקד או רה״מ או שר ביטחון להורות על על הפסקת אשחדשה, על הסדרה או כל מכבסת מילים אחרת. כל הפסקת אש שתיחתם ללא החזרת הבנים תחילה תוביל להדר ב׳ והדר ג׳".

פאולינה טרגרמן, סבתו של דניאל טרגרמן בן ה-4, אמרה בהתרגשות גדולה "גם עבורנו, תושבי העוטף והמשפחות השכולות של 'צוק איתן' המלחמה עדיין לא הסתיימה עד שהבנים ישובו חזרה".

ראש מועצת דרום הר חברון יוחאי דמרי אמר באירוע "ראש השנה הוא הזדמנות לקרוא לרה״מ ולשר הביטחון - אנחנו עדיין חסרים, אנחנו עדיין זוכרים ומוקירים את הדרך שבה משפחת גולדין מובילה את המאבק של כולנו. מאבק צודק, נכון, וגם בדרך הנכונה. לא יכול להיות שמשפצים את בתי הכלא של אסירי החמאס ומעניקים תנאים והטבות למחבלים כאשר במקום המשפחות עדיין סובלות. אנחנו רוצים את הבנים חזרה, מצפים לחגוג את ראש השנה הקרוב עם דמעה אחת פחות״.