חוזרים לבית הספר

בשעה 08:00 בדיוק יישמע הצלצול הראשון ושנת הלימודים תשע"ט תיפתח

ערוץ 7 , כ"ב באלול תשע"ח

בנט בשדרות
בנט בשדרות
צילום: עודד קרני, לע"מ

כ-2.3 מיליון תלמידים יגיעו (יום א') לבתי הספר וגני הילדים בכ-5,000 מוסדות חינוך ברחבי הארץ - ויפתחו את שנת הלימודים תשע"ט.

על פי נתוני משרד החינוך, כ-188 אלף ילדים צפויים להגיע לגני החובה, לצד כ-388 אלף שיגיעו לגן טרום החובה וטרום-טרום חובה.

1,048,000 אלף תלמידים יגיעו לבתי הספר היסודיים, מתוכם 167 אלף ילדים שיעלו לכיתה א'.

לחטיבות הביניים יעלו כ-299 אלף תלמידים ולחטיבות העליונות כ-477 אלף תלמידים, מתוכם 131 תלמידי כיתה י"ב שזו תהיה שנתם האחרונה במערכת החינוך.

לפי נתוני משרד החינוך, כ-1,760,000 מיליון ילדים, ילדות, נערים ונערות ילמדו השנה בחינוך במגזר היהודי לעומת כ-388 אלף במגזר הערבי, כ-120 אלף במגזר הבדואי, 41 אלף במגזר הדרוזי וכאלף תלמידים צ'רקסים.

משרד החינוך הודיע כי שנת הלימודים הקרובה תהיה בסימן 'שומרים על אחדות' ותחת הכותרת "שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות". על פי הודעת המשרד, "בימים אלו שוקדים במשרד ובבתי הספר על גיבוש התכנים הספציפיים שיובאו בפני התלמידים בהקשר לסוגיית האחדות, על ידי קיום מפגשים, מעגלי שיח, מסעות וטיולים משותפים בין מגזרים שונים בחברה הישראלית, קיום ימי שיא, פעילויות לחיזוק הקשר עם ילדים ונוער בתפוצות ועוד".

"מערכת החינוך הממלכתית היא ביתם של כל תלמידי ישראל. אני שר החינוך של 2.3 מיליון תלמידים מכל הגוונים - יהודים, ערבים, דרוזים, צ'רקסים, דתיים, חילונים, חרדים. כולם ילדיי", אמר השר בנט.

עשרות אלפי הורים לילדים בגיל הרך ייאלצו להתמודד עם השביתה שעליה הכריזו הארגונים המפעילים את מעונות היום שבפיקוח. משרד האוצר הודיע כי בכוונתו לפעול הערב להוצאת צווי מניעה נגד השביתה, שצפויה לכלול כ-1,400 מעונות יום מפוקחים של נעמת, ויצו, אמונה ועשרות ארגונים קטנים יותר - שבהן עובדות יותר מ-10,000 מטפלות - ולהשאיר בבית כ-80 עד 100 אלף תינוקות ופעוטות בגילאים שלושה חודשים עד שלוש שנים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס עם צאת השבת לשביתה במעונות היום: "מדינת ישראל מפקירה את ילדי הגיל הרך. חוסר התקינה ואי-העמדת המשאבים הראויים מעמידים את מערכת החינוך במעונות במצב שבו אין אפשרות למערכת לטפל בילדים כראוי. על משרדי הממשלה להתעשת ולטפל בשורש הבעיה ולפתור אותה תוך הקצאת משאבים באופן מיידי. אין שביתה צודקת מזו ואני תומך בה באופן מלא. על מקבלי ההחלטות האחריות לשביתה ערב פתיחת שנת הלימודים".

המשטרה תתגבר את כוחותיה ותפרוס מאות שוטרים ומתנדבים לקראת פתיחת שנת הלימודים. במסגרת פעילות האכיפה תיבדק תקינותם של רכבי הסעות ונסיעה במהירות המותרת בקרבת בית ספר. כמו כן, יושם דגש על חגירת חגורות בטיחות והורדת הילדים בבטחה בצד הדרך.