פרשת הירש: ועדת חקירה פרלמנטרית

יואב קיש אמר בשבת תרבות בר"ג כי יכנס את ועדת הפנים להצבעה על הקמת ועדת החקירה בפרשת סיכול מועמדותו של גל הירש למפכ"ל

אורלי הררי , כ"ב באלול תשע"ח

גל הירש
גל הירש
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ יואב קיש, יו"ר ועדת הפנים, אמר כי ועדת הפנים תתכנס ביום חמישי לדיון והצבעה על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא פרשת גל הירש ומסמך יצחקי, על רקע אי מינויו של הירש למפכ"ל.

"התנהלות המשטרה בפרשת גל הירש חייבת להיבחן", אמר קיש. "אין כלי אחר שיכול לקדם את בדיקת העניין, נתקדם בכל הכוח לועדת חקירה פרלמנטרית. יש חשש שהיה פה סיכול פוליטי כי למישהו במשטרה לא התאים שגל הירש יהיה מפכ"ל".

בשבוע שעבר דרשו עורכי דינו של הירש מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לסיים את החקירה בעניינו באופן מיידי. במידה ולא יעשה כן, איימו עורכי הדין כי יעתרו לבג"ץ.

כזכור, לפני כשלושה שבועות קיימה ועדת הפנים של הכנסת דיון מיוחד סביב התנהלות המשטרה בחקירתו של הירש. את הדיון יזם חבר הכנסת יואב קיש (הליכוד). החשש המרכזי שעולה מסגירת התיק נגד הירש הצפויה היא שגורמים בכירים במשטרה "תפרו תיק" להירש על מנת למנוע את מינויו של הירש למפכ"ל.

בחודש פברואר טען תת ניצב גיא ניר, שהיה ראש חטיבת המודיעין במשטרה בתקופה בה הודיעו על מינויו של גל הירש למפכ"ל, באוזני מבקר המדינה, וגם בפני ארדן, כי ראש אגף חקירות ומודיעין, ניצב מני יצחקי, פעל לסיכול מינויו של הירש - באופן הגובל בקשירת קשר פלילי.